«Հրապարակ». Աշնանային շրջագայությունների գրաֆիկը՝ գործուղումների տեսքով մեծ արագությամբ է գծվում
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Մինչ հայրենի երեսփոխանները վայելում են իրենց վաստակած հանգիստը, նրանց աշնանային շրջագայությունների գրաֆիկը՝ գործուղումների տեսքով մեծ արագությամբ գծվում է։ Խորհրդարանի ղեկավարության ստորագրած կարգադրություններից տեղեկանում ենք, որ աշնանային նստաշրջանի մեկնարկը ևս աչքի է ընկնելու գործուղումների առատությամբ։ Երթուղին խայտաբղետ է ու հաճելի՝ Հունաստան, Թուրքիա, Ռաբաթ, Շվեյցարիա, Ֆրանսիա և այլն:
Ինչպես ասում են՝ սա դեռ սկիզբն է։ Ընդ որում՝ Թուրքիայի Իզմիր քաղաք գործուղվելու են Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի (ԵԽԽՎ) Սոցիալական, առողջապահության և կայուն զարգացման հարցերի հանձնաժողովի նիստի աշխատանքներին մասնակցելու համար՝ սեպտեմբերի 21-24-ը, պատվիրակության կազմում են ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Էդուարդ Աղաջանյանն ու «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արմեն Գևորգյանը»։

Газета «Грапарак» пишет, что пока отечественные депутаты наслаждаются заслуженным отдыхом, в парламенте быстрыми темпами составляю график их рабочих путешествий в виде командировок.
«Из подписанных руководством парламента распоряжений мы узнаем, что начало осенней сессии также бросается в глаза обилием командировок. Маршрут довольно приятный и "пестрый": Греция, Турция, Рабат, Швейцария, Франция и т.д.
Как говорят, это только начало. Причем в составе делегации для участия в заседании  комиссии ПАСЕ по социальным, здравоохранительным вопросам и стабильному развитию 21-24 сентября в турецкий город Измир будут командированы председатель постоянной парламентской комиссии по внешним связям Эдуард Агаджанян и депутат фракции «Армения» Армен Геворкян», - пишет газета.