ՌԴ վարչապետ Միխայիլ Միշուստինը հեռախոսազրույց է ունեցել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ․ կողմերը քննարկել են առևտրատնտեսական ոլորտում համագործակցությանը վերաբերող հարցեր, տեղեկանում ենք ՌԴ կառավարության պաշտոնական կայքից։
«ՌԴ և ՀՀ կառավարությունների ղեկավարները հեռախոսազրույցի ընթացքում քննարկել են առևտրատնտեսական ոլորտում ռուս-հայկական համագործակցությանը և տարբեր ոլորտներում համատեղ նախագծերի իրականացմանը վերաբերող առանցքային հարցեր»,- նշված է հաղորդագրությունում։
Ըստ տեղեկագրի՝ Միշուստինը և Փաշինյանը քննարկել են նաև Եվրասիական տնտեսական միությունում փոխգործակցությունն ընդլայնելուն ուղղված առաջնահերթ խնդիրները և օգոստոսի 25-26-ը Ղրղզստանում Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի նիստի նախապատրաստական աշխատանքներին վերաբերող հարցեր։

Премьер-министр России Михаил Мишустин по телефону обсудил с премьер-министром Армении Николом Пашиняном сотрудничество в торгово-экономической сфере, сообщается на сайте правительства РФ.
«Состоялся телефонный разговор председателя правительства РФ Михаила Мишустина с премьер-министром Республики Армения Николом Пашиняном. Главы правительств обсудили ключевые вопросы российско-армянского сотрудничества в торгово-экономической сфере и реализацию совместных проектов в различных областях», - говорится в сообщении.
Мишустин и Пашинян также рассмотрели приоритетные задачи расширения взаимодействия в Евразийском экономическом союзе и подготовку к заседанию Евразийского межправительственного совета 25-26 августа в Чолпон-Ате (Киргизия).