Իքս պահին մի աղետ ունենալու ենք. մեր կարուսելներին նայում ես, 70 տոկոսն աղետի նախանշան է. Փաշինյան
Եկեք չգնանք կոմպրոմիսների. ես չեմ ասում՝ «գերանդին» առնենք, աջուձախ փակենք, արգելենք ամեն ինչ, բայց պետք է պահպանենք անվտանգության կանոնները։ Պետք է հստակ գնալ երկրում հստակ ստանդարտներ ունենալու ճանապարհով, քանի որ անորակ իրականության հետ կոմպրոմիսն անխուսափելիորոն բերելու է աղետի, կառավարության այսօրվա նիստում ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Պետք է գնանք նոր ստանդարտների։ Հիմա ամեն տարի գարնանը ես հրավիրում եմ, ասում եմ՝ սեզոնը բացվել է, մեր երկրում էսքան կարուսել է աշխատում։ ԱԻՆ-ի ՊՈԱԿ-ն, այո՛, պետք է գնա, բայց ինձ համար ակնհայտ է, որ ինչքան էլ տեղեկանքներով ամեն ինչ նորմալ է,  առաջիկա ժամանակում՝ իքս պահի, մի աղետ ունենալու ենք, որովհետև եթե մենակ վիզուալ մեր կարուսելներին նայում ես, 70 տոկոսն աղետի նախանշան է։
Քանի՞ հոգի ոնց կտուժի, զոհ կլինի՞, թե՞ չի լինի, քանի՞ հոգի կլինի, հետո կասենք՝ էսքան տարի չէի՞նք տեսնում, որ էդ ամեն ինչը տեղի է ունենում»,- ասաց Նիկոլ Փաշինյանը։

Нужно пойти по пути внедрения новых стандартов в стране, поскольку компромисс с некачественной реальностью неизбежно приведет к катастрофе, заявил сегодня на заседании правительства премьер-министр Никол Пашинян.
«Мы должны пойти на новые стандарты. Теперь каждый год весной я приглашаю, говорю, в нашей стране работает столько каруселей. Да, ГНКО МЧС, должно пойти, но для меня очевидно, что сколько бы по справке все было нормально, в ближайшее время, в момент "икс", у нас случится какая-то катастрофа, потому что когда визуально смотришь на наши карусели, то признак катастрофы 70% налицо.
Сколько человек и как пострадают, будут ли погибшие или нет, сколько человек? Потом будем говорить: столько лет не видели, что происходит», - сказал премьер.