«Սուրմալու»-ում շարունակվում են որոնողական աշխատանքները․ որոնվում է անհետ կորած քաղաքացին
«Սուրմալու» առևտրի կենտրոնի տարածքում շարունակվում են որոնողական աշխատանքները։ Որոնվում է անհետ կորած մեկ քաղաքացի։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ ԱԻՆ-ից։
Հիշեցնենք, որ օգոստոսի 14-ին՝ ժամը 13։23-ին, Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևանի Արշակունյաց 15 հասցեում գտնվող «Սուրմալու» առևտրի կենտրոնում տեղի է ունեցել պայթյուն՝ հրդեհի բռնկմամբ, ինչի հետևանքով եռհարկանի շինությունը մասնակի փլուզվել է։
Վերջին տվյալներով՝ կա 16 զոհ և մեկ անհետ կորած քաղաքացի, զոհերից մեկի ինքությունը դեռևս պարզված չէ։ Զոհերի թվում են հղի կին և երեխա։ Երևան քաղաքի ԲԿ-ներ է դիմել 62 քաղաքացի, որոնցից 4-ը շարունակում է բուժում ստանալ, իսկ մնացածը ստանալով համապատասխան բուժօգնություն, դուրս են գրվել։

Поисково-спасательные работы на территории торгового центра «Сурмалу» продолжаются. Спасатели ведут поиск пропавшего без вести гражданина, сообщает МЧС Армении.
Напомним, 14 августа в 13: 23 в Национальный центр кризисного управления поступил сигнал о том, что в торговом центре «Сурмалу» прогремел взрыв с последующим возгоранием, в результате чего частично обрушилось трехэтажное здание.
По последним данным, в результате взрыва погибли 16 человек, один числится пропавшими без вести. Среди погибших беременная женщина и малолетний ребенок. В медицинские центры Еревана обратились за помощью 62 человека, четверо продолжают стационарное лечение, а остальные выписаны после получения необходимой медпомощи․