«Լկտի սուտ է»․ Խաչատուր Սուքիասյանը հերքում է «Սուրմալու»-ի պայթյունը կազմակերպելու մասին լուրերը
Խոշոր գործարար, ԱԺ իշխող՝ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Խաչատուր Սուքիասյանը «Ֆեյսբուքի» իր էջում հայտարարություն է տեղադրել․
«Սույն թվականի օգոստոսի 14-ին «Սուրմալու» առևտրի կենտրոնում տեղի ունեցած պայթյունից հետո սոցիալական ցանցերում, ինչպես նաև որոշ լրատվամիջոցներում հայտնվեցին զրպարտիչ նյութեր առ այն, որ առևտրի կենտրոնում պայթյունը կազմակերպված է եղել պատգամավոր Խաչատուր Սուքիասյանի և իր ընտանիքի անդամների կողմից: Սոցիալական ցանցերում որոշ օգտատերեր, ինչպես նաև կեղծ օգտահաշիվներ նմանաբովանդակ նյութերով կազմակերպված արշավ են սկսել Սուքիասյանների դեմ: Սա արվում է քաղաքական նպատակով և հատուկ հրահանգով Սուքիասյանների հանդեպ ատելություն սերմանելու և նրանց բարի համբավը արատավորելու համար:
Քանի որ վերոնշյալ տեղեկությունը լկտի սուտ լինելուց բացի, նաեւ առերեւույթ հանցագործության հատկանիշներ է պարունակում, մեր ընտանիքին վերագրվում է ծանր հանցագործություն կատարելու կեղծ մեղադրանք, ակնկալում ենք, որ իրավապահ մարմինները կհայտնաբերեն ու պատասխանատվության կենթարկեն մեղավորներին՝ կանխելով մեր ընտանիքի կամ այլ անձանց նկատմամբ հետագայում նման եղկելի արարքի կրկնությունը։

Крупный предприниматель, депутат парламента от правящей фракции «Гражданский договор» Хачатур Сукиасян опубликовал заявление на своей странице в Facebook.
«После произошедшего 14 августа этого года взрыва в торговом центре «Сурмалу» в социальных сетях, а также некоторых СМИ появились клеветнические материалы о том, что произошедший в торговом центре взрыв организован Хачатуром Сукиасяном и членами его семьи. Некоторые пользователи и фейковые аккаунты начали в соцсетях организованную кампанию против Сукиасянов, опубликовав материалы одинакового содержания. Это делается в политических целях и по специальному указанию, чтобы посеять ненависть к семье Сукиасянов и запятнать их добрую репутацию.
Поскольку вышеуказанная информация, кроме того, что является наглой ложью, содержит также признаки преступления, нашей семье приписывается ложное обвинение в совершении тяжкого преступления, ожидаю, что правоохранительные органы найдут и привлекут к ответственности виновных, предотвратив повторение подобного жалкого поступка в отношении нашей семьи или других лиц».