Նիկոլյան իշխանության դեմ ցանկացած ազնիվ պայքարի մասնակիցն եմ․ հանդիպում ենք օգոստոսի 23-ին․ Արսեն Բաբայան
22/08/2022 16:34
«Հայրենիք» կուսակցության անդամ Արսեն Բաբայանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է, որ մասնակցելու է օգոստոսի 23-ին հասարակական-քաղաքական գործիչ Էդգար Ղազարյանի հրավիրած  հավաքին։
«Էդգար Ղազարյանի հետ պատիվ եմ ունեցել ծանոթանալ տարիներ առաջ, երբ ինքը Լեհաստանում ՀՀ դեսպանն էր: Այդ ժամանակից սկսած ձեռք եմ բերել անփոխարինելի ընկեր: Էդգար Ղազարյանն ազնվագույն մարդ է, Հայրենիքի նվիրյալ, պետական գործիչ ու իսկական Հայ:
Իմ ընկերը օգոստոսի 23-ին հրավիրել է մեծ հավաք, որպեսզի միասին ու մեծ միասնությամբ վռնդենք այս ազգակործան իշխանությանը:
Ես ունեմ առնվազն 3 պատճառ՝ մասնակցելու այդ հավաքին.
1) Նիկոլյան իշխանության դեմ ցանկացած ազնիվ պայքարի մասնակիցն եմ,
2) պարտավոր եմ մասնակցել, որպեսզի ինձ իմ երեխաները չմեղադրեն, որ քիչ ջանք եմ դրել Հայրենիքս պաշտպանելու համար,
3) Էդգարն իմ ընկերն է ու ես ճանաչելով իրեն՝ հավատում եմ, որ միասին հնարավոր է:
Հանդիպում ենք օգոստոսի 23-ին»,- գրել է Արսեն Բաբայանը:
Հիշեցնենք՝ Էդգար Ղազարյանն ազդարարել է «Անկախության շարժման» մեկնարկի մասին ու հայտարարել, որ  հասնելու են Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականին։

Я готов участвовать в любой честной борьбе против николовской власти – Арсен Бабян о митинге 23 августа
Член партии «Родина» Арсен Бабаян сообщил на своей странице в Facebook, что 23 августа примет участие в митинге, созванном общественно-политическим деятелем Эдгаром Казаряном.
«Я имел честь познакомиться с Эдгаром Казаряном много лет назад, когда он работал послом Армении в Польше. Начиная с того времени, я приобрел незаменимого друга. Эдгар Казарян – честнейший человек, преданный Родине государственный деятель и настоящий Армянин.
Мой друг 23 августа созвал большой митинг, чтобы вместе и с большим единством мы выгнали эту пагубную для нации власть.
У меня, как минимум, есть 3 причины участвовать в митинге:
1) я – участник любой честной борьбы против николовской власти.
2) я обязан участвовать, чтобы мои дети не обвиняли меня в том, что приложил мало усилий для защиты Родины,
3) Эдгар – мой друг и, зная его, я верю, что вместе это возможно.
Встречаемся 23 августа», - написал Арсен Бабаян.
Напомним, Эдгар Казарян ранее анонсировал о начале создания «Движения независимости» и заявил, что они добьются отставки Никола Пашиняна.