Պետք է համախմբենք ողջ հայ ժողովրդի ռեսուրսը, ցույց տանք ուժեղ Հայաստան կերտելու բանաձևը․ «Հայաստանը՝ Նիկոլից հետո»․ Իշխան Սաղաթելյան (Տեսանյութ)
02/09/2022 20:51
«Չհանձնվել, չհուսահատվել, չհուսալքվել․ պայքարը պետք է շարունակել, և վերջ»,- հանրահավաքի ժամանակ գործող իշխանություններին հեռացնելու պայքարը շարունակելու վճռականության մասին հայտարարեց ՀՅԴ ԳՄ անդամ, Դիմադրության շարժման կազմակերպիչներից Իշխան Սաղաթելյանը։
Դիմելով հանրությանը՝ Իշխան Սաղաթելյանն ասաց, որ այսուհետև ավելի մանրամասն ներկայացնելու են պայքարի տեսլականը, ռազմավարությունն ու ծրագրերը։
«Հայաստանը՝ Նիկոլից հետո․ այսինքն, բոլոր ոլորտներում և ուղղություններով պետք է ներկայացնենք մեր ծրագիրը, ռազմավարությունը, որպեսզի մարդիկ տեսնեն՝ ելք կա, հնարավորություն կա։
Նիկոլով որևէ հնարավորություն չկա։ Առանց Նիկոլ՝ կա։ Կա ծրագիր, կան պատասխանատու մարդիկ, ովքեր ի վիճակի են գալ, երկիրը ստեղծված վիճակից դուրս բերել»,- ասաց Իշխան Սաղաթելյանը։
Նրա խոսքով՝ երկրի առջև ծառացած մարտահրավերներն այնքան մեծ են, որ որևէ անհատ կամ քաղաքական ուժ միայնակ ամեն ինչ փոխել չի կարող, ուստի ամբողջ ժողովրդի ռեսուրսն է պետք համախմբել ու հասնել արդյունքի։
«Մենք պետք է համախմբենք ողջ հայ ժողովրդի ռեսուրսը և ներկայացնենք մեր տեսլականը բոլոր ուղղություններով և ձեզ ցույց տանք ուժեղ Հայաստան կերտելու բանաձևը։ Կերտելու ենք և անելու ենք միասին»,- հայտարարեց Իշխան Սաղաթելյանը։

Мы должны объединить ресурсы всего армянского народа, показать формулу создания сильной Армении – Ишхан Сагателян
02/09/2022 21:39
«Не сдаваться, не отчаиваться, не отступать: борьба должна продолжаться, и все!» - заявил сегодня на митинге представитель Верховного органа АРФД, координатор Движения сопротивления Ишхан Сагателян.
Обратившись к обществу, Ишхан Сагателян сказал, что отныне более подробно будет представлять видение борьбы, стратегию и программы.
«Армения – после Никола: то есть, мы должны представить нашу программу, стратегию  во всех сферах и направлениях, чтобы люди видели, что есть выход, есть возможность.
С Николом нет никакой возможности. А без Никола – есть. Есть программа, есть ответственные люди, которые в состоянии прийти и вывести страну из создавшейся ситуации», - сказал Ишхан Сагателян.
По его словам, стоящие перед страной стоят такие большие вызовы, что какой-либо деятель или политическая сила не могут в одиночку изменить что-то, посему нужно объединить ресурсы всего народа и достичь результата.
«Мы должны объединить ресурсы всего армянского народа и представить наше видение по всем направлениям, показать вам формулу создания сильной Армении. Мы сделаем это вместе», - заявил Ишхан Сагателян.