Արցախի ԱԳ նախարարը որպես հիմնական զեկուցող կմասնակցի ԱՄՆ Կոնգրեսում կայանալիք կոնֆերանսին
ԱՄՆ Հայ դատի հանձնախմբից տեղեկացնում են, որ այցի ընթացքում Արցախի արտաքին գործերի նախարարը քաղաքական խորհրդակցություններ կունենա, ներառյալ կոնգրեսական ճեպազրույցները, վերլուծական կենտրոնների կլոր-սեղան քննարկումները, համալսարանական դասախոսություններն ու հասարակական գործիչների հետ հանդիպումները: Նշվում է, որ Արցախի ԱԳ նախարարի այցը համընկնում է ԱՄՆ Հայ դատի հանձնախմբի՝ դաշնային քաղաքականության վերաբերյալ սեմինարի հետ, որն անցկացվելու է ԱՄՆ մայրաքաղաքում:
Դավիթ Բաբայանն Արցախի անվտանգության և անկախության մասին ելույթ կունենա ԱՄՆ Հայ դատի հանձնախմբի միջոցառմանը:
Դավիթ Բաբայանը նաև որպես հիմնական զեկուցող հանդես կգա ԱՄՆ Կոնգրեսում կայանալիք կոնֆերանսի ընթացքում, որը կազմակերպվել է Կոնգրեսի հայկական հարցերով հանձնախմբի հետ համագործակցությամբ: Կոնֆերանսը կկայանա սեպտեմբերի 19-ին:

Министр иностранных дел Арцаха в качестве основного спикера выступит на конференции в Конгрессе США
Как сообщили в Комиссии Ай-Дата США, в ходе визита министр иностранных дел Арцаха проведет политические консультации, в том числе брифинги в Конгрессе, круглые столы в аналитических центрах, встречи с общественными деятелями и прочтет лекции. Отмечается, что визит министра иностранных дел Арцаха совпадает с проведением семинара по федеральной политике Армянского комитета США, который состоится в столице США.
Давид Бабаян на семинаре Армянского комитета США выступит с лекцией о безопасности и независимости Арцаха.
Давид Бабаян также выступит в качестве основного спикера на предстоящей в Конгрессе США конференции, организованной в сотрудничестве с Комиссией Конгресса по армянским вопросам. Конференция состоится 19 сентября.