Հայաստանը բարձր է գնահատում ռուս խաղաղապահների գործունեությունը Լեռնային Ղարաբաղում՝ Լաչինի միջանցքում. Փաշինյանը՝ Պուտինին
07/09/2022 16:19
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպում է ունեցել Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ։
Նիկոլ Փաշինյանը նշել է, որ Ռուսաստանը Հայաստանի Հանրապետության ամենամոտ գործընկերն ու ռազմավարական դաշնակիցն է, և հատկապես այս դժվարին ժամանակներում մշտական ​​շփումն ու դիրքորոշումների հաշտեցումը շատ կարևոր է։
«Ես ուզում եմ նշել ռուս խաղաղապահների առաքելությունը Լեռնային Ղարաբաղում։ Պետք է խոստովանել, որ սա հեշտ առաքելություն չէ, մենք բազմիցս խոսել ենք այս մասին և բարձր ենք գնահատում ռուս խաղաղապահների գործունեությունը Լեռնային Ղարաբաղում՝ Լաչինի միջանցքում։ Եվ ես կարծում եմ, որ սա շատ կարևոր է ընդգծել։
Ընդհանրապես, ԼՂ-ում անվտանգության ապահովման առումով կան նրբերանգներ, որոնք մենք միշտ քննարկում ենք, և, կարծում եմ, որ շատ օգտակար կլինի այսօր ևս քննարկել այդ հարցերը», - ասել է Փաշինյանը։

Армения высоко ценит деятельность российских миротворцев в Нагорном Карабахе, в Лачинском коридоре – Пашинян Путину
На полях проходящего во Владивостоке VII Восточного экономического форума на тему «На пути к многополярному миру» состоялась встреча премьер-министра Республики Армения Никола Пашиняна и президента Российской Федерации Владимира Путина.
Никол Пашинян отметил, что Россия является ближайшим партнером и стратегическим союзником Республики Армения, и особенно в эти непростые времена очень важны постоянный контакт и сверка позиций.
«Я хочу отметить миссию российских миротворцев в Нагорном Карабахе. Нужно признать, что это непростая миссия, мы неоднократно об этом говорили, и мы очень высоко ценим деятельность российских миротворцев в Нагорном Карабахе, в Лачинском коридоре. И я думаю, это очень важно подчеркнуть.
Вообще, в смысле обеспечения безопасности в Нагорном Карабахе есть нюансы, которые мы всегда обсуждаем, и я думаю, сегодня тоже было бы очень кстати эти вопросы обсудить», - отметил Никол Пашинян.