«Անձամբ Նիկոլ Փաշինյանն իր վարած քաղաքականության հետևանքով է երկիրը հասցրել այս իրավիճակին». ընդդիմությունը չի մասնակցի Նիկոլ Փաշինյանի հետ հարցուպատասխանին
13/09/2022 11:32
«Հայաստան» խմբակցությունը հիմա մշակում է իր առաջարկությունները, կա՛մ ներկայացնելու ենք այլ առաջարկության տեքստ, կա՛մ ԱԺ-ի կողմից ներկայացված հայտարարության տեքստի մեջ առաջարկելու ենք փոփոխություններ, ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Հայաստան» խմբակցության անդամ Իշխան Սաղաթելյանը։
«Պետք է հստակ լինեն ամրագրված կետեր՝ ստեղծված իրավիճակը և վարվող քաղաքականությունը փոխելու վերաբերյալ։ Շուտով կներկայացնենք մեր հայտարարույթան տեքստը», - ասաց Սաղաթելյանը՝ նշելով, որ իշխանության ներկայացրած տեքստն ամբողջական չէ, չի արտացոլում իրավիճակն ամբողջապես։
«Անհրաժեշտ են որոշակի կետեր, որոնք պարտադիր պետք է ներառվեն, որպեսզի հայտարարույթունը լինի ամբողջական», - ասաց Սաղաթելյանը։
Նա նշեց, թե ԱԺ նիստին չեն մասնակցելու։
«Այս ամեն ինչի մեղավորն ու պատասխանատուն օրվա իշխանությունն է։ Անձամբ Նիկոլ Փաշինյանն իր վարած քաղաքականության հետևանքով է երկիրը բերել, հասցրել այս իրավիճակին։ Չենք պատրաստվում մասնակցել հարցուպատասխանին, որովհետև դա հերթական կրկեսն է լինելու», - ասաց պատգամավորը։
Նա նշեց, թե կներկայացնեն իրենց առաջարկությունները, կլսեն իշխանական պատգամավորների դիրքորոշում, դրանից հետո կորոշեն հետագա քայլերը։

Никол Пашинян лично довел страну до такой ситуации своей политикой – оппозиция не намерена задавать вопросы Пашиняну
13/09/2022 12:10
Фракция «Армения» сейчас разрабатывает свои предложения: либо мы представим другой текст заявления, либо предложим внести изменения в представленный парламентом текст, заявил сегодня в беседе с журналистами член фракции «Армения» Ишхан Сагателян.
«Должны быть четко закрепленные пункты о создавшейся ситуации и изменении проводимой политики. Скоро мы представим текст заявления», - сказал Ишхан Сагателян, отметив, что представленный властями текст неполноценен и не отображает всю ситуацию.
«Необходимы определенные пункты, которые обязательно должны быть внесены, добавлены в этот текст, чтобы заявление стало полноценным», - сказал он.
Сагателян также отметил, что они не будут участвовать в заседании.
«Ответственность и вину за все происходящее несет действующая власть. Никол Пашинян лично довел страну до такой ситуации в результате своей политики. Мы не собираемся участвовать в вопросах и ответах, поскольку это – очередной цирк», - сказал депутат.
Он отметил, что они представят свои предложения, выслушают позицию депутатов правящей фракции, после этого решат свои дальнейшие шаги.