Թշնամին կրակ է բացել Նորավանի, Աղիտուի և հարակից գյուղերի ուղությամբ
Թշնամին վնասել է Նորավանի և հարակից գյուղերի քաղաքացիական մի շարք ենթակառուցվածքներ, մասնավորապես, կրակ է բացել Նորավան գյուղի բարձրավոլտ լարերի ուղղությամբ, որի հետևանքով արդեն 2 օր է, ինչ հոսանքազրկվել է Սիսիանի շրջանի 8 գյուղ, գրել է ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության հանձնաժողովի նախագահ Թագուհի Թովմասյանը։
Ըստ նրա՝ կրակոցների հետևանքով վնասվել են հիմնանորոգված ճանապարհի մի քանի հատվածներ, բնակչի մեքենա, կոմբայն, շարքացան, փլուզվել է «Հովվի տան» շենքը:
Ինչպես գյուղապետն է նշում՝ բնակիչների մոտ խուճապ չկա: Որոշ բնակիչներ սեփական նախաձեռնությամբ գյուղից տարհանել են կանանց և երեխաներին:

ВС Азербайджана открыли огонь в направлении Норавана, Ахиту и соседних сел
В частности, враг открыл огонь в направлении высоковольтных линий села Нораван, в результате чего уже два дня обесточены 8 сел Сисисанского региона, сообщает председатель парламентской комиссии по защите прав человека и социальным вопросам Тагуи Товмасян.
По ее словам, в результате обстрелов повреждены также несколько участков капитально отремонтированной дороги, автомобиль жителя, комбайн, сеялка, разрушено здание «Дом пастуха».
Как отмечает руководитель сельской общины, среди жителей нет паники. Некоторые жители по своей инициативе эвакуировали женщин и детей.