Սյունիքի մարզի Վերիշեն համայնքում բնակելի 4 տուն է վնասվել, խաղաղ բնակիչ է վիրավորվել
Սյունիքի մարզի Վերիշեն համայնքում սեպտեմբերի 14֊ի, ժամը 20։00-ից իրավիճակը հանգիստ է, կրակոցներ չեն հնչել։ Մինչդեռ 90-ականներից հետո առաջին անգամ այստեղ 2022 թվականի սեպտեմբերի 12-ի կեսգիշերին արկերի ձայներ լսվեցին, ինչպես հայտնում է 168․am-ը, գյուղ այցելած հայ և արտասահմանցի լրագրողների հետ զրույցում տեղեկացրել է համայնքապետ Արտակ Զադայանը:
«Գյուղում ընդհանրապես խուճապ չկա, միայն մի քանի ընտանիք, որտեղ մանկահասակ երեխաներ կան, տարհանվել են, մյուսները շարունակում են մնալ գյուղում»,-ընդգծել է համայնքապետը։
Վերիշենում թշնամու արձակած հրթիռների հարվածների հետևանքով բնակելի 4 տուն է վնասվել։ Համայնքապետի խոսքով` գյուղից 700-800 մետր հեռավորությամբ էլ հարյուրավոր հրթիռներ են ընկել։
«Երեկ ժամը 15։00-ի հատվածում գյուղում 3 արկ ընկավ, տղերքին օգնելու պահին մեկ քաղաքացիական անձ վիրավորում ստացավ, հիմա հիվանդանոցում է, ոտքին բեկորային վնասվածք է ստացել։ Կյանքին վտանգ չի սպառնում»,- մանրամասնել է նա։

В результате обстрела ВС Азербайджана в общине Варишен Сюникской области разрушены 4 жилых дома, ранен мирный житель
15/09/2022 17:50
В общине Веришен Сюникской области 14 сентября с 20:00 спокойная ситуация, выстрелов не было. Между тем, впервые после 90-х в полночь 12 сентября 2022 года здесь были слышны звуки снарядов. Об этом, как передает 168․am, заявил руководитель общины Артак Задаян в беседе с армянскими и иностранными журналистами.
«В селе вообще нет паники, эвакуированы только несколько семей, в которых есть маленькие дети. Остальные продолжают оставаться в селе», - сказал Артак Задаян.
Руководитель общины отметил, что в результате обстрела со стороны врага в селе разрушены 4 жилых дома. По его словам, на расстоянии 700-800 метров от села упали сотни снарядов.
«Вчера, около 15:00, три снаряда упало в районе села, одно гражданское лицо получило  осколочное ранение в области ноги. Его жизни не грозит опасность», - уточнил он.