«Հրապարակ». ՔՊ-ական պատգամավորին ուղիղ ասել են, որ «մայկա-տռուսիկի» փոխարեն ավելի լավ կլիներ իրենց զենքով ապահովեին
21/09/2022 10:18
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Չնայած Նիկոլ Փաշինյանն ու իշխանականները չորս տարի է հրապարակային վստահեցնում են, որ բանակում, ի տարբերություն նախկինի, մայկա-տռուսիկի խնդիր չկա և իրենց իշխանությունները զինվորին ապահովում են անհրաժեշտ սննդով ու հագուստով, սակայն Ադրբեջանի կողմից սանձազերծած վերջին էսկալացիայի օրերին ՔՊ-ական պատգամավոր, կապանցի Դավիթ Դանիելյանն ու մի խումբ ՔՊ-ականներ  Ներքին Հանդի պաշտպանությունն իրականացնող զինվորներին մի քանի արկղ մայկա-տրուսիկ, լամպեր, փավր բենկեր, վրաններ են տարել։
Մեզ պատմեցին, որ զինվորներն ամենևին չեն ոգևորվել և ՔՊ-ական պատգամավորին ուղիղ ասել են, որ մայկա տրուսիկի փոխարեն ավելի լավ կլիներ իրենց զենքով ապահովեին»։

«Грапарак»: Депутатам «Гражданского договора» прямо сказали, что вместо нижнего белья лучше обеспечили бы их оружием
21/09/2022 10:19
Несмотря на то, что Никол Пашинян и представители власти уже четыре года публично заверяют, что в армии, в отличие от прошлых лет, нет проблем с нижним бельем и их власть обеспечивает солдата необходимым питанием и одеждой, однако депутат из Капана Давид Даниелян  и группа депутатов «Гражданского договора» доставили несколько ящиков с нижним бельем, лампами, пауэрбанками, палатками солдатам, несущим службу в селе Неркин Ханд. Об этом пишет газета «Грапарак».
«Нам сказали, что солдаты вовсе не были воодушевлены и прямо сказали депутатам «Гражданского договора», что вместо нижнего белья лучше обеспечили бы их оружием», - пишет газета.