ԱՄՆ-ն Հայաստանին ու Ադրբեջանին կոչ է անում ներգրավվել խաղաղ գործընթացում, քանի որ հակամարտությունը ռազմական լուծում չի կարող ունենալ. Բլինքեն
24/09/2022 11:57
ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենն անդրադարձել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ սեպտեմբերի 22-ին ՄԱԿ-ի Գլխավոր վեհաժողովի շրջանակում ունեցած հանդիպմանը:
«Երեկ Նյու Յորքում՝ ՄԱԿ-ի Գլխավոր վեհաժողովի շրջանակում, լավ հանդիպում ունեցա Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ: Քննարկեցինք Հայաստանի անվտանգության հարցերը:
ԱՄՆ-ն շարունակում է կողմերին կոչ անել ներգրավվել խաղաղ գործընթացում, քանի որ հակամարտությունը ռազմական լուծում չի կարող ունենալ», - «Թվիթեր»-ի իր միկրոբլոգում գրել է Բլինքենը։

США призывают Армению и Азербайджан приступить к мирному процессу, поскольку конфликт не может иметь военного решения – Блинкен
24/09/2022 13:41
Госсекретарь США Энтони Блинкен коснулся состоявшейся 22 сентября встречи с премьер-министром Николом Пашиняном на полях 77-й сессии Генеральной Ассамблеи ООН.
«Вчера на полях Генассамблеи ООН в Нью-Йорке состоялась хорошая встреча с премьер-министром Армении Николом Пашиняном. Обсудили вопросы безопасности Армении.
Мы продолжаем призывать стороны приступить к мирному процессу, поскольку конфликт не может иметь военного решения», - написал Блинкен в своем микроблоге в Twitter.