Դավիթ Տոնոյանը կմնա կալանքի տակ. Հակակոռուպցիոն դատարանը մերժել է նրան ազատ արձակել՝ 35 միլիոն դրամ գրավի դիմաց
28/09/2022 19:08
Հակակոռուպցիոն դատարանը մերժել է հրթիռների գործով անցնող ՀՀ պաշտպանության նախկին նախարար Դավիթ Տոնոյանին գրավի դիմաց կալանքից ազատ արձակել կամ փոխել խափանման միջոցը: Տեղեկությունը 168.am-ին հայտնել է Դավիթ Տոնոյանի փաստաբան Սերգեյ Հովհաննիսյանը:
Հիմնավորումը նույնն է՝ նախկինում Տոնոյանը եղել է բարձրաստիճան պաշտոնատար անձ, ՀՀ պաշտպանության նախարար, և գործով անցնող անձինք, ըստ էության, հիմնականում նույն նախարարության ներկա և նախկին աշխատակիցներ են, և մտավախություն կա, որ կախվածություն կամ այլ հարաբերություններ օգտագործելով՝ Դավիթ Տոնոյանը կարող է ազդեցություն ունենալ նրանց վրա, ինչը Տոնոյանի փաստաբանն անհիմն է համարում:

Давид Тонооян останется под арестом: Антикоррупционный суд отказался освободить его под залог в 35 млн. драмов
28/09/2022 19:27
Антикоррупционный суд отклонил ходатайство об освобождении под залог бывшего министра обороны Давида Тонояна или изменении меры пресечения в его отношении. Об этом сообщил 168.am адвокат Давида Тонояна Сергей Ованнисян.
Обоснование остается прежним: Тоноян в прошлом был высокопоставленным должностным лицом, министром обороны Армении, и проходящие по делу люди, по сути, в основном нынешние или прошлые сотрудники этого же министерства, и есть опасения, что, используя зависимость или другие отношения, Давид Тоноян может оказать на них влияние, что адвокат Тонояна считает безосновательным.