Երևանում տեղի են ունեցել ՀՀ և ՌԴ արտաքին գործերի նախարարությունների հյուպատոսական խորհրդակցությունները
28/09/2022 18:39
Սեպտեմբերի 28-ին Երևանում տեղի են ունեցել Հայաստանի Հանրապետության և Ռուսաստանի Դաշնության արտաքին գործերի նախարարությունների հյուպատոսական հերթական խորհրդակցությունները:
Հայկական կողմը խորհրդակցություններին ներկայացնում էր ԱԳՆ հյուպատոսական վարչության պետ Արտակ Ավետիսյանը:
Խորհրդակցությունների օրակարգում ընդգրկված հարցերը վերաբերում էին «Քաղաքացիական, ընտանեկան և քրեական գործերով իրավական օգնության և իրավական հարաբերությունների մասին» 1993թ. Մինսկի կոնվենցիայի, երկկողմ հյուպատոսական կոնվենցիայի կիրառման, ինչպես նաև երկու պետությունների քաղաքացիների իրավունքների և օրինական շահերի պաշտպանության հիմնախնդիրներին:

В Ереване состоялись консульские консультации между министерствами иностранных дел Армении и России
Сегодня, 28 сентября, в Ереване состоялись очередные консульские консультации между министерствами иностранных дел Армении и Российской Федерации.
Армянскую сторону представлял начальник консульского управления МИД Артак Аветисян, с российской стороны в консультациях участвовал директор консульского департамента МИД, бывший посол в Армении Иван Волынкин.
Основной темой встречи были вопросы применения положений Минской конвенции 1993 года о правовой помощи и правовых отношениях по гражданским, семейным и уголовным делам, а также проблемы защиты законных прав и интересов граждан двух государств.