Կալիֆորնիայի նահանգապետը ստորագրել է Ապրիլի 24-ը Ցեղասպանության զոհերի հիշատակի օր սահմանելու օրինագիծը
01/10/2022 13:14
Կալիֆորնիայի նահանգապետ Գևին Նյուսոմը ստորագրել է ապրիլի 24-ը նահանգում որպես Ցեղասպանության զոհերի հիշատակի օր սահմանելու օրինագիծը:
Օրինագծի հեղինակը Կալիֆորնիայի նահանգային ժողովի պատգամավոր Ադրին Նազարյանն է:
«Որպես Ցեղասպանությունից տուժած հասարակության անդամ՝ դժվարանում եմ նկարագրել, թե որքան կարևոր է սա բոլոր նրանց համար, որոնք երկար ժամանակ դիմացել են մեր ցավի և պատմության միտումնավոր ժխտմանը: Այսօր երկրի խոշորագույն նահանգը պարտավորություն է վերցրել ամեն տարի հիշել Ցեղասպանության հետևանքները: Մենք հիշում ենք բոլորին, որոնք ցեղասպանությունների զոհ են դարձել: Մենք աջակցում ենք բոլոր նրանց, ովքեր կրում են ցեղասպանությունների հետևանքները», - հայտարարել է Ադրին Նազարյանը:

Губернатор Калифорнии подписал законопроект об установлении 24 апреля Днем памяти жертв Геноцида армян
01/10/2022 14:29
Губернатор Калифорнии Гэвин Ньюсом подписал законопроект об объявлении в штате 24 апреля Днем памяти жертв Геноцида армян.
Автор законопроекта – член Законодательного собрания штата Калифорния Адрин Назарян.
«Как член сообщества, пострадавшего от Геноцида, мне трудно описать, насколько это важно для всех тех, кто долгое время терпел умышленное отрицание нашей боли и истории. Сегодня крупнейший штат страны взял на себя обязательство каждый год вспоминать о последствиях Геноцида. Мы помним всех, кто стал жертвой геноцидов. Мы поддерживаем всех, кто несет на себе последствия геноцидов», - заявила Адрин Назарян.