Պետք է դիմագրավել Հայաստանին սպառնացող նոր կապիտուլյացիային. ունենք մեկ ճանապարհ. Իշխան Սաղաթելյան
Ազգային ժողովի «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Իշխան Սաղաթելյանը հայտարարությամբ է հանդես եկել՝ ընդգծելով՝ պետք է դիմագրավել Հայաստանին սպառնացող նոր կապիտուլյացիային։
«Մեկ անգամ ևս համոզվեցինք, որ այս իշխանություններն առաջնորդվում են դեպի սպանդանոց գնացող անասունի հոգեբանությամբ։ Սա անարգանք է սեփական ժողովրդի, պետականության, անկախության նկատմամբ։ Անպատասխանատվություն և հեգնանք 5000-ամյա ժողովրդի ճակատագրի նկատմամբ։
Անիմաստ է առանձին թեզերով անդրադառնալ վարչապետի պաշտոնը զբաղեցնողի նախօրեին հնչեցրած հիմարություններին, քանի որ դա, ըստ էության, ոչ այլ ինչ էր, քան կապիտուլյացիայի նախերգանքին նվիրված ելույթ։
Պետք է դիմագրավել Հայաստանին սպառնացող նոր կապիտուլյացիային։ Պատրաստ լինենք ամեն տեղ՝ պետական սահմաններին, մեր քաղաքների փողոցներում ու հրապարակներում և, հատկապես, Երևանում։

Нужно противостоять угрожающей Армении новой капитуляции – Ишхан Сагателян
Депутат парламента от фракции «Армения», представитель Верховного органа АРФД Ишхан Сагателян выступил с заявлением, подчеркнув, что нужно противостоять угрожающей Армении новой капитуляции.
«Мы еще раз убедились, что эти власти руководствуются психологией идущего на бойню животного. Это неуважение к собственному народу, к независимости. Безответственность и издевательство над судьбой 5000-летнего народа.
Нет смысла обращаться отдельными тезисами к озвученным накануне занимающим кресло премьер-министра глупостям, поскольку это, по сути, не что иное как посвященное прологу капитуляции выступление.
Нужно противостоять угрожающей Армении новой капитуляции. Быть готовым везде – на государственной границе, на улицах и площадях наших городов и, особенно, в Ереване.