Վստահ եմ, որ Հայաստանի և Կիպրոսի միջև բեղմնավոր և մշտապես զարգացող փոխգործակցությունը կշարունակի ամրապնդվել. Նիկոլ Փաշինյան
01/10/2022 16:00
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Կիպրոսի Հանրապետության նախագահ Նիկոս Անաստասիադիսին՝ Անկախության օրվա առիթով:
«Ջերմորեն շնորհավորում և ամենաանկեղծ բարեմաղթանքներս եմ հղում Կիպրոսի Հանրապետության Անկախության օրվա կապակցությամբ։ Մաղթում եմ, որպեսզի բարօրությունը, առաջընթացը և խաղաղությունը մշտապես ուղեկից լինեն Կիպրոսի եղբայրական ժողովրդին։
Ավանդական կուռ կապերի, պատմամշակութային և արժեհամակարգային ընդհանրությունների վրա խարսխված հայ-կիպրական միջպետական հարաբերություններն առանձնանում են իրենց դաշնակցային բնույթով և միմյանց հանդեպ համերաշխություն դրսևորելու և սատարելու պատրաստակամությամբ։
Վստահ եմ, որ Հայաստանի և Կիպրոսի միջև բեղմնավոր և մշտապես զարգացող փոխգործակցությունը կշարունակի ամրապնդվել և ընդլայնվել ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ մակարդակներում, այդ թվում՝ Հայաստան-ԵՄ համագործակցության համատեքստում և Հայաստան-Հունաստան-Կիպրոս եռակողմ ձևաչափի շրջանակներում»- նշվում է ուղերձում:

Уверен, что плодотворное и постоянно развивающееся сотрудничество между Арменией и Кипром будет и впредь укрепляться – Никол Пашинян
01/10/2022 16:16
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание президенту Республики Кипр Никосу Анастасиадису по случаю Дня независимости, сообщает пресс-служба правительства Армении.
Сердечно поздравляю и направляю наилучшие пожелания по случаю Дня независимости Республики Кипр. Желаю, чтобы процветание, прогресс и мир всегда сопутствовали братскому народу Кипра.
Зиждущиеся на традиционно прочных связях, культурно-исторических общностях и общей системе ценностей армяно-кипрские межгосударственные отношения выделяются своим союзническим характером и готовностью проявлять солидарность и поддерживать друг друга.
Уверен, что плодотворное и постоянно развивающееся сотрудничество между Арменией и Кипром будет и впредь укрепляться и расширяться как на двустороннем, так и на многостороннем уровнях, в том числе в контексте сотрудничества Армения-ЕС и в рамках трехстороннего формата Армения-Греция-Кипр», - говорится в послании.