Լիահույս եմ, որ բարեկամ Իրաքը կհաղթահարի իր առջև ծառացած մարտահրավերները. Նիկոլ Փաշինյան
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Իրաքի Հանրապետության վարչապետ Մուտաֆա Ալ-Քազեմիին՝ ազգային տոնի առթիվ:
«Հայաստանի Հանրապետության ժողովրդի և անձամբ իմ անունից ջերմորեն շնորհավորում եմ Իրաքի Հանրապետության Ազգային տոնի կապակցությամբ:
Լիահույս եմ, որ բարեկամ Իրաքը կհաղթահարի իր առջև ծառացած մարտահրավերները՝ թևակոխելով համերաշխության ու կայուն զարգացման նոր ժամանակաշրջան:
Միևնույն ժամանակ, կարևորում եմ փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող ոլորտներում երկկողմ համագործակցության զարգացումը և վերահաստատում իմ պատրաստակամությունն աջակցելու այդ ուղղությամբ երկուստեք գործադրվող ջանքերին:
Օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և հաջողություն, իսկ Իրաքի բարեկամ ժողովրդին՝ հարատև խաղաղություն և բարօրություն:

Надеюсь, что дружественный Ирак преодолеет стоящие перед ним вызовы – Никол Пашинян
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Республики Ирак Мустафе аль-Каземи по случаю Национального праздника Ирака, сообщает пресс-служба правительства Армении.
От имени народа Республики Армения и от себя лично сердечно поздравляю Вас с Национальным праздником Республики Ирак.
Надеюсь, что дружественный Ирак преодолеет стоящие перед ним вызовы и вступит в новую эру солидарности и устойчивого развития.
В то же время считаю важным развитие двустороннего сотрудничества в представляющих взаимный интерес областях и подтверждаю свою готовность поддерживать усилия, предпринимаемые обеими сторонами в этом направлении.
Пользуясь случаем, желаю Вам крепкого здоровья и успехов, а дружественному народу Ирака – прочного мира и процветания.