ՆԱՏՕ-ն աջակցում է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորմանը. ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի հատուկ ներկայացուցիչ
04/10/2022 10:46
Կովկասում ու Կենտրոնական Ասիայում ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի հատուկ ներկայացուցիչ Խավիեր Կոլոմինան հայտարարել է, որ ՆԱՏՕ-ն աջակցում է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորմանը: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Կոլոմինան այս մասին գրել է «Թվիթեր»-ի իր միկրոբլոգում՝ ներկայացնելով Բրյուսելում Հայաստանի անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանի հետ հանդիպման արդյունքները:
«Հաճելի էր Բրյուսելում հանդիպել Հայաստանի անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանի հետ: Մենք քննարկեցինք իրավիճակը տարածաշրջանում և Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջև բանակցություններում առկա իրավիճակը՝ Ժնևում արտաքին գործերի նախարարների կիրակնօրյա հանդիպումից հետո: ՆԱՏՕ-ն աջակցում է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորմանը», - գրել է Կոլոմինան:
ՆԱՏՕ-ի բրյուսելյան կենտրոնակայանում հոկտեմբերի 3-ին ՀՀ անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է նաև անդամ պետությունների մշտական ներկայացուցիչների տեղակալների կոմիտեի (DPRC) հետ:

НАТО поддерживает нормализацию отношений между Арменией и Азербайджаном – спецпредставитель генсека НАТО
04/10/2022 11:52
Специальный представитель генерального секретаря НАТО на Кавказе и в Центральной Азии Хавьер Коломина заявил, что НАТО поддерживает нормализацию отношений между Арменией и Азербайджаном. Как сообщает «Арменпресс», об этом Хавьер Коломина написал в своем микроблоге  в Twitter, представив результаты встречи с секретарем Совета безопасности Армении Арменом Григоряном в Брюсселе.
«Приятно было встретиться с секретарем Совета безопасности Армении Арменом Григоряном в Брюсселе. Мы обсудили ситуацию в регионе и ситуацию в переговорах между Арменией и Азербайджаном после воскресной встречи министров иностранных дел, состоявшейся в Женеве. НАТО поддерживает нормализацию отношений между Арменией и Азербайджаном», - написал Коломина.
3 октября в штаб-квартире НАТО в Брюсселе секретарь Совета безопасности Республики Армения Армен Григорян  встретился также с членами Комитета заместителей постоянных представителей государств-членов (DPRC).