Բաքվում ԱՄՆ դեսպանությունը կոչ է արել պատասխանատվության ենթարկել հայ ռազմագերիների սպանության մեղավորներին
04/10/2022 15:49
Միացյալ Նահանգները խորապես մտահոգված է Ադրբեջանի զինվորների կողմից անզեն հայ ռազմագերիների մահապատժի վերաբերյալ վերջին հաղորդագրություններով: Այս մասին նշված է Բաքվում ԱՄՆ դեսպանության Facebook-ի պաշտոնական էջում:
«Մենք կոչ ենք անում լիարժեք և անաչառ քննության։ Ցանկացած վայրագության համար մեղավորները պետք է պատասխանատվության ենթարկվեն», - նշված է հաղորդագրության մեջ։

Посольство США в Баку призвало привлечь к ответственности виновных в расстреле армянских военнопленных
04/10/2022 17:46
Соединенные Штаты глубоко обеспокоены сообщениями о том, что военнослужащие Азербайджана казнили безоружных армянских военнопленных, говорится в сообщении посольства США в Баку, размещенном на официальной странице в Facebook.
«Мы призываем к полному и беспристрастному расследованию. Виновные в любых зверствах должны быть привлечены к ответственности», -  говорится в сообщении.