Արցախի նախագահը սփյուռքահայ բարերարին պարգևատրել է «Վաչագան Բարեպաշտ» մեդալով
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հոկտեմբերի 4-ին ընդունել է սփյուռքահայ բարերար Վարդան Նազերյանին:
Արայիկ Հարությունյանը երախտագիտություն է հայտնել բարերարին մշտապես Արցախի կողքին լինելու և սոցիալական տարբեր ծրագրերում գործուն մասնակցություն ունենալու համար, ընդգծել, որ հետպատերազմյան ժամանակաշրջանում նա առաջիններից էր, ով հանդես եկավ բնակարանաշինության բարեգործական ծրագրի անհատական նախաձեռնությամբ:
Վարդան Նազերյանն իր հերթին շնորահակալություն է հայտնել նախագահին ջերմ ընդունելության համար, հավաստիացրել, որ հատկապես այս դժվարին ժամանակահատվածում Արցախում իրականացվող աջակցության ծրագրերը շարունակական են լինելու:
Հանդիպման ընթացքում Արցախի Հանրապետությանը մատուցած ծառայությունների համար Հանրապետության նախագահը բարերարին պարգևատրել է «Վաչագան Բարեպաշտ» մեդալով:

Президент Арцаха наградил благотворителя Вардана Назеряна медалью «Вачаган Барепашт»
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян 4 октября принял благотворителя армянского происхождения Вардана Назеряна, сообщает пресс-служба президента Арцаха.
Глава республики выразил благодарность благотворителю за постоянную поддержку Арцаху и деятельное участие в различных социальных программах, а также подчеркнул, что в послевоенный период он являлся одним из первых, кто выступил с личной инициативой на осуществление благотворительной программы по жилищному строительству.
В свою очередь, Вардан Назерян выразил благодарность президенту за теплый прием и заверил, что особенно в этот трудный период программы помощи Арцаху будут нести продолжительный характер.
В ходе встречи президент Республики наградил благотворителя медалью «Вачаган Барепашт» за заслуги, оказанные Республике Арцах.