«Շատ պահանջված և իմաստուն որոշում է»․ Արտակ Բեգլարյանը՝ Ռուբեն Վարդանյանին Արցախի պետնախարար նշանակելու առաջարկի մասին
04/10/2022 16:59
Արցախի պետնախարար Արտակ Բեգլարյանը ֆեյսբուքյան գրառում է արել՝ անդրադառնալով Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանի այսօրվա հայտարարությանը, ըստ որի ինքը Ռուբեն Վարդանյանին առաջարկել է ստանձնել Արցախի Հանրապետության պետական նախարարի պաշտոնը։
Ի շարունակություն Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանի վերջին հայտարարության՝ Ռուբեն Վարդանյանին պետնախարար նշանակելու առաջարկի վերաբերյալ՝ կուզեի մի քանի շեշտադրում անել.
1. Կարծում եմ՝ այս իրավիճակում դա շատ պահանջված ու իմաստուն որոշում է, և ես անվերապահորեն աջակցում եմ Նախագահի որոշում-առաջարկին:
2. Ռուբեն Վարդանյանի նման համաշխարհային մակարդակի ռազմավարական կառավարիչը և բարձր արժեքների տեր մարդը մեծ հնարավորություն է ցանկացած պետության, առավել ևս՝ խորը ճգնաժամ ապրող Արցախի Հանրապետության համար: Ուստի, Արցախ տեղափոխվելու նրա որոշումը լավագույն շանսն է նրա ներուժն ու առաքելության գիտակցումն արդյունավետորեն իրացնելու համար, որի ներկայումս լավագույն մեխանիզմը, իմ պատկերացմամբ նույնպես, լայն լիազորություններով պետական նախարարի պաշտոն զբաղեցնելն է:
3. Նշեմ, որ իմ ու պարոն Վարդանյանի գնահատականները Արցախի ներկայի ու ապագայի վերաբերյալ, հիմնախնդիրների լուծման մոտեցումները մեծապես համընկնում են, և նաև այդ պատճառով ես հավատում եմ, որ նա կարող է զգալի առաջընթաց ապահովել և՛ ներքին, և՛ արտաքին ուղղություններում:
4. Իսկ իմ նախընթաց գործունեության գնահատականների և հետագա անելիքների վերաբերյալ դեռ առիթ կունենամ հանգամանալից խոսելու: Ես շարունակում ու շարունակելու եմ ծառայությունս Հայրենիքիս իմ ամբողջական ներուժով, արժեքներով ու սկզբունքներով հանդերձ, և ցանկացած դիրքում ու հանգամանքում ես մնում եմ շարքային զինվոր՝ հանուն հայոց պետականության և ազգային վերելքի»,- գրել է Արտակ Բեգլարյանը։

«Это очень востребованное и мудрое решение» – Артак Бегларян о предложении назначить  Рубена Варданяна госминистром Арцаха
04/10/2022 17:59
«Это очень востребованное и мудрое решение» – Артак Бегларян о предложении назначить Рубена Варданяна госминистром Арцаха
Государственный министр Республики Арцах Артак Бегларян обратился на своей странице в Facebook к сегодняшнему заявлению президента Арцавха Араика Аруьтюняна о том, что предложил Рубену Варданяну занять должность государственного министра Республики Арцах.
В продолжение последнего заявления президента Арцаха Араика Арутюняна о предложении назначить Рубена Варданяна на должность государственного министра Арцаха, хотел бы отметить несколько моментов:
1. Считаю, что в сложившейся ситуации это очень востребованное и мудрое решение, и я всецело поддерживаю предложение-решение президента.
2. Такой стратегический управленец мирового уровня как Рубен Варданян, человек, обладающий высокими ценностями, является прекрасной возможностью для любого государства, особенно для Республики Арцах, переживающей глубокий кризис. Посему, его решение о переезде в Арцах – лучший шанс для эффективной реализации потенциала и осознанной миссии, лучшим механизмом для чего, на мой взгляд, является вступление в должность государственного министра с широкими полномочиями.
3. Отмечу, что наши с господином Варданяном оценки настоящего и будущего Арцаха, подходы к решению основных проблем во многом совпадают, и также по этой причине я верю, что он может обеспечить ощутимый прогресс, как во внутреннем, так и во внешнем направлениях.
4. У меня будет возможность подробно рассказать об оценках моей предыдущей деятельности и о предстоящих планах. Продолжаю и буду продолжать свою службу Родине со всем своим потенциалом, ценностями и принципами, и в любом положении и обстоятельствах остаюсь рядовым солдатом во имя армянской государственности и национального подъема», - написал Артак Бегларян.