«Ես այդ պատասխանատվությունը ստանձնել եմ, ես գնում եմ այդ ճանապարհով»․ Փաշինյանը հայտարարեց՝ կյանքի է կոչելու «խաղաղության օրակարգը», ակնկալում է ժողովրդի աջակցությունը
05/10/2022 17:45
Նիկոլ Փաշինյանը խորհրդարանում հայտարարեց՝ կյանքի է կոչելու իր ազդարարած «խաղաղության օրակարգն» ու ակնկալում է ԱԺ մեծամասնության և ժողովրդի աջակցությունը։
«Ես հաստատում եմ, որ մենք որդեգրում ենք խաղաղության օրակարգ և հաստատում եմ, որ այն, ինչն ասել եմ իմ վերջին հարցազրույցում, այդ բանաձևով խաղաղության օրակարգն իրագործելու  պատասխանատվությունն եմ ստանձնում ես։ Ակնկալում եմ խորհրդարանական մեծամասնության և ժողովրդի աջակցությունը՝ այս օրակարգը կյանքի կոչելու համար։
Չգիտեմ՝ այսօր իմ այս հայտարարությունը ով ոնց կնենգափոխի, հետո քանի հոգի երեկոյան զբոսանքի դուրս կգան, բայց ես ասում եմ, որ ես այդ պատասխանատվությունը ստանձնել եմ, ես գնում եմ այդ ճանապարհով, ես գնալու եմ այդ ճանապարհով։
Բայց այստեղ նորությունն այն է, որ վերջին շրջանի բանակցությունների և բովանդակության արդյունքում ես տեսնում եմ ճանապարհ՝ գնալու։ Սա է ամենակարևոր արձանագրումը։ Ես տեսնում եմ ճանապարհը՝ գնալու և ես պատրաստվում եմ այդ ճանապարհով գնալ։ Համոզված եմ՝ մենք ենք պատրաստվում այդ ճանապարհով գնալ։

Я взял на себя эту ответственность и иду по этому пути – Пашинян заявил о реализации «повестки мира»
05/10/2022 18:37
Никол Пашинян заявил сегодня в парламенте, что собирается реализовать провозглашенную им «повестку мира» и рассчитывает на поддержку парламентского большинства и народа.
«Я подтверждаю, что мы привержены повестке мира и подтверждаю, что беру на себя ответственность за реализацию мирной повестки в соответствии с формулой, о которой я говорил в моем последнем интервью. Я рассчитываю на поддержку парламентского большинства и народа для реализации этой повестки», - сказал он.
Никол Пашинян отметил, что не знает, кто и как умышленно исказит его заявление, сколько потом людей выйдет на вечернюю прогулку, но он взял на себя ответственность и пойдет по этому пути.
«В результате переговоров в последнее время и по их содержанию я вижу дальнейший путь. Это самая важная констатация. Я вижу этот путь и собираюсь идти по этому пути. Уверен, что мы собираемся идти по этому пути. И я имею в виду не только парламентское большинство, но и народ», - заявил Пашинян.