Ադրբեջանական գերությունից վերադարձած զինծառայողներից 10-ը հարցաքննվում են, 7-ը բուժում են ստանում
Ադրբեջանական գերությունից վերադարձած զինծառայողներից 10-ը վկայի կարգավիճակով հարցաքննվում է ՔԿ Զինվորական քննչական գլխավոր վարչությունում, 24news.am-ին ասել է  Քննչական կոմիտեի մամուլի քարտուղար Վարդան Թադևոսյանը։
Հիշեցնենք՝ հոկտեմբերի 4-ին ադրբեջանական կողմը հայկական կողմին էր վերադարձրել  17 հայ զինծառայող։ Նրանք գերեվարվել էին սեպտեմբերի 13-14-ին Հայաստանի Գեղարքունիքի, Սյունիքի, Վայոց Ձորի մարզերի ուղղությամբ ադրբեջանական ագրեսիայի ընթացքում։
ՔԿ մամուլի քարտուղարն ասել է, որ վերադարձված զինծառայողներից 7-ը ստացիոնար բուժում են ստանում, դեռ չեն հարցաքննվել, իսկ եթե չկարողանան ներկայանալ ՔԿ, ապա քննիչները կայցելեն նրանց՝ հարցաքննելու նպատակով։

Десять вернувшихся из азербайджанского плена военнослужащих допрашиваются, семь – находятся на лечении
05/10/2022 19:02
Десять вернувшихся из азербайджанского плена армянских военнослужащих допрашиваются в качестве свидетеля в Главном военном следственном управлении, заявила  24news.am пресс-секретарь Следственного комитета Вардан Тадевосян.
По словам пресс-секретаря СК, остальные 7 военнослужащих находятся на стационарном лечении и пока не допрошены. Если они не смогут явиться в Следственный комитет, то следователи посетят их для допроса.
Напомним, 4 октября азербайджанская сторона вернула Армении 17 армянских военнопленных. Они были взяты в плен в ходе развязанной Азербайджаном 13-14 сентября агрессии против Армении.