Նիկոլ Փաշինյանը ժամանել է Պրահա. սպասվում է Ալիևի ու Էրդողանի հետ հանդիպում
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հոկտեմբերի 6-ին աշխատանքային այցով ժամանել է Չեխիայի մայրաքաղաք Պրահա: Վարչապետին ուղեկցում են Արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը, Ազգային ժողովի փոխնախագահ Ռուբեն Ռուբինյանը և պաշտոնատար այլ անձինք:
Վարչապետն այսօր կմասնակցի Եվրոպական քաղաքական համայնքի գագաթնաժողովին:
Այցի շրջանակում Պրահայում տեղի է ունենալու ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի, Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի, Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի քառակողմ հանդիպումը:
Նույն օրը նախատեսված է նաև Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հանդիպումը:

Никол Пашинян прибыл в Прагу: ожидается встреча с Алиевым и Эрдоганом
Премьер-министр Никол Пашинян 6 октября с рабочим визитом прибыл в столицу Чехии Прагу. Премьер-министр министра сопровождают глава МИД Армении Арарат Мирзоян, вице-спикер парламента Рубен Рубинн и другие должностные лица.
Премьер сегодня примет участие в саммите Европейского политического сообщества.
В рамках визита в Праге состоится четырехсторонняя встреча премьер-министра Армении Никола Пашиняна, президента Франции Эммануэля Макрона, председателя Европейского совета Шарля Мишеля и президента Азербайджана Ильхама Алиева.
На тот же день запланирована встреча премьер-министра Армении Никола Пашиняна и президента Турции Реджепа Тайипа Эрдогана.