Հայաստանն Ադրբեջանին ադրբեջանցի զինծառայողների մարմիններ չի փոխանցել. ՀՀ ՊՆ
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը հերքում է՝ ադրբեջանցի զինծառայողների մարմիններ ադրբեջանական կողմին չեն փոխանցվել։
«Ադրբեջանը, փորձելով ինչ-որ բացատրություն գտնել ողջ աշխարհով տարածված սարսափելի տեսանյութին, որտեղ ադրբեջանցի զինծառայողները գնդակահարում են զինաթափված հայ զինծառայողներին, երկրի գլխավոր դատախազության միջոցով այսօր մի անհեթեթություն է տարածել, ըստ որի՝ իբր «ադրբեջանական կողմին է փոխանցվել 6 ադրբեջանցի զինծառայողի մարմին, որոնց տանջամահ են արել այն հայ զինծառայողները, որոնք պատկերված են հիշյալ տեսանյութում»։
Գրեթե ողջ քաղաքակիրթ աշխարհից հնչած դատապարտումներն ու հետաքննություն անցկացնելու կոչերն ընդունելու փոխարեն՝ պաշտոնական Բաքուն փորձում է արդարացումներ գտնել իր զինծառայողների կողմից իրականացված հրեշավոր վայրագություններին։
Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է, որ ադրբեջանցի զինծառայողների մարմիններ ադրբեջանական կողմին չեն փոխանցվել, իսկ Ադրբեջանի գլխավոր դատախազության տարածած հաղորդագրությունը կոչված է կոծկել Ադրբեջանի ԶՈՒ կողմից իրականացված պատերազմական հանցագործությունները», - ասվում է ՀՀ ՊՆ հայտարարությունում։

Армения не передавала Азербайджану тела азербайджанских военнослужащих – Минобороны Армении
Министерство обороны Армении опровергло информацию о передаче азербайджанской стороне тел азербайджанских военнослужащих.
«Азербайджан, пытаясь найти какое-то объяснение распространенному по всему миру ужасающему видео, в котором азербайджанские солдаты расстреливают безоружных  армянских военнослужащих, распространили сегодня через генеральную прокуратуру страны нелепицу, согласно которой, якобы "азербайджанской стороне были переданы тела 6 азербайджанских военнослужащих, замученных до смерти теми армянскими военнослужащими, которые изображены на упомянутом видео".
Вместо того чтобы признать звучащие со стороны практически всего цивилизованного мира осуждения и призывы к проведению расследования, официальный Баку пытается найти оправдание ужасным зверствам, совершенным его солдатами.
Министерство обороны Республики Армения заявляет, что тела азербайджанских военнослужащих не передавались азербайджанской стороне, а распространенное генеральной прокуратурой Азербайджана сообщение направлено на сокрытие совершенных ВС Азербайджана военных преступлений», - говорится в сообщении.