Ալեն Սիմոնյանը հանդիպել է Շվեյցարիայի դեսպանին. շեշտվել է ՀՀ տարածքից ադրբեջանական ԶՈւ-ի դուրսբերման հարցում միջազգային գործընկերների աջակցությունը
06/10/2022 12:49
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը հոկտեմբերի 6-ին ընդունել է Շվեյցարիայի Համադաշնության արտակարգ և լիազոր դեսպան Լուկաս Ռոզենկրանցին:
Հանդիպմանը քննարկվել են երկու երկրների միջխորհրդարանական հարաբերությունների զարգացման օրակարգերը, առաջիկայում շվեյցարացի խորհրդարանականների պատվիրակների այցին առնչվող մանրամասներ: Անդրադարձ է եղել ադրբեջանական կողմից Հայաստանի ինքնիշխան տարածք ներխուժմանը, դրա հետևանքներին:
Շեշտվել է ՀՀ տարածքից ադրբեջանական զինված ուժերի դուրսբերման հարցում միջազգային գործընկերների աջակցության անհրաժեշտությունը:

Ален Симонян встретился с послом Швейцарии: подчеркнута необходимость поддержки международных партнеров в выводе азербайджанских ВС с территории Армении
06/10/2022 13:53
Председатель Национального Собрания Ален Симонян 6 октября принял Чрезвычайного и Полномочного посла Швейцарской Конфедерации Лукаса Розенкранца, сообщает пресс-служба парламента Армении.
На встрече обсуждались повестка развития межпарламентских отношений двух стран, а также детали предстоящего визита швейцарских парламентариев. Затронуты вторжение азербайджанской стороны на суверенную территорию Армении, его последствия.
Подчеркнута необходимость поддержки международных партнеров в выводе азербайджанских вооруженных сил с территории Армении.