Արայիկ Հարությունյանն ընդունել է «Արցախի պահեստազորի սպաների միություն» ՀԿ-ի անդամներին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հոկտեմբերի 21-ին, վերջերս Երևանում ՀՀ իշխանությունների հետ ունեցած քննարկումների մանրամասները ներկայացնելու նպատակով մեկնարկած քաղաքական խորհրդակցությունների և հանդիպումների շրջանակներում, ընդունել է «Արցախի պահեստազորի սպաների միություն» հասարակական կազմակերպության մի խումբ անդամների։
Քննարկվել են Արցախի շուրջ ձևավորված ռազմաքաղաքական իրավիճակը, առկա մարտահրավերներն ու դրանց հաղթահարմանն ուղղված քայլերը։
Հանդիպման ընթացքում երկրի ղեկավարը պատասխանել է նաև ներկաներին հուզող մի շարք հարցերի՝ վստահեցնելով նրանց, որ պահեստազորի սպաների սոցիալական խնդիրները մշտապես գտնվում են ԱՀ իշխանությունների ուշադրության ներքո։

Араик Арутюнян принял членов общественной организации «Союз офицеров запаса Арцаха»
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян 21 октября принял группу членов общественной организации «Союз офицеров запаса Арцаха» в рамках начавшихся политических консультаций и встреч с целью представления деталей состоявшихся недавно в Ереване обсуждений с властями Армении, сообщает пресс-служба президента Арцаха.
Были обсуждены военно-политическая ситуация, сложившаяся вокруг Арцаха, существующие вызовы и шаги по их преодолению.
В ходе встречи глава государства также ответил на ряд волнующих присутствующих вопросов, заверив их, что социальные проблемы офицеров запаса постоянно находятся в центре внимания властей Республики Арцах.