Արմեն Գրիգորյանը Ֆրանսիայի ԶՈՒ պատվիրակությանը ներկայացրել է ՀՀ ԶՈՒ բարեփոխումների ընթացքը և տարածաշրջանային խաղաղությանը հասնելուն միտված ջանքերը
27/10/2022 16:47
Հոկտեմբերի 27-ին ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Ֆրանսիայի Զինված ուժերի նախարարության պատվիրակության հետ, որը գլխավորում էր Ֆրանսիայի Հանրապետության ԶՈՒ Միջազգային հարաբերությունների և ռազմավարության գլխավոր վարչության պետ պարոն Գիյոմ Օլանժիեն:
Հանդիպմանը ներկա է եղել նաև Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպան Անն Լույոն:
ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը ողջունել է պատվիրակության այցը Հայաստան և շեշտել այցի կարևորությունը:
Արմեն Գրիգորյանը  և Գիյոմ Օլանժիեն գոհունակությամբ ընդգծել են երկուստեք իրականացվող գործուն քայլերը հայ-ֆրանսիական հարաբերությունների և՛ խորացման, և՛ ընդլայնման ուղղությամբ:
Հանդիպմանն Ա. Գրիգորյանը ներկայացրել է ՀՀ ԶՈՒ բարեփոխումների ընթացքը և տարածաշրջանային խաղաղությանը հասնելուն միտված ջանքերը:

Армен Григорян представил делегации оборонного ведомства Франции ход реформ в ВС Армении
Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян 27 октября встретился с делегацией министерства вооруженных сил Франции во главе с начальником Главного управления международных связей и стратегии ВС Французской Республики Гийомом Оланжье, сообщает пресс-служба Совбеза Армении.
На встрече присутствовала также посол Франции в Армении Анн Луйо.
Секретарь Совета безопасности приветствовал визит делегации в Армению и подчеркнул важность этого визита.
Армен Григорян и Гийом Оланжье с удовлетворением отметили предпринимаемые обеими сторонами активные шаги для углубления и расширения армяно-французских отношений.
Секретарь Совбеза представил ход реформирования Вооруженных сил Армении и усилия, направленные на достижение мира в регионе.