Պուտինի երեկվա խոսքը նշանակում էր, որ Արցախի հարցն այժմ չի քննարկվում, դրվում է հետ. Վազգեն Մանուկյան
28/10/2022 12:04
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը երեկվա իր ելույթում Արցախի վերաբերյալ նորություն չասաց, իր միտքն այս կամ այն ձևով հնչել էր, լրագրողների հետ զրույցում այսօր ասաց ՀՀ նախկին վարչապետ Վազգեն Մանուկյանը։
«Մնում է այն հին վիճակը. բոլոր բանակցությունների ժամանակ խոսվում էր տարածքներ՝ Արցախի անկախության ճանաչման դիմաց։ Պուտինի երեկվա խոսքը նշանակում էր, որ համաձայնագրի ռուսական ծրագրում Արցախի հարցն այժմ չի քննարկվում, դրվում է հետ։ Դա ցույց է տալիս, որ Ռուսաստանը չի հրաժարվում այդ հարցի հետագա քննարկումից», - ասաց Վազգեն Մանուկյանը։

Вчерашнее заявление Путина означает, что вопрос Арцаха сейчас не обсуждается, оставляется на потом – Вазген Манукян
28/10/2022 12:25
Президент РФ Владимир Путин в своем вчерашнем выступлении не сказал ничего нового об Арцахе, эта его мысль уже звучала в той или иной форме, заявил сегодня бывший премьер-министр Армении Вазген Манукян в беседе с журналистами.
«Остается та же старая ситуация: во время всех переговоров разговор шел о признании независимости Арцаха в обмен на территории. Вчерашнее выступление Путина означает, что в российском варианте соглашения вопрос Арцаха сейчас не обсуждается, оставляется на потом. Это показывает, что Россия не отказывается от дальнейшего обсуждения этого вопроса», - сказал Вазен Манукян.