ՔՊ-ի գործունեության արդյունքում Հայաստանն այսօր վստահ ու հպարտորեն դասվում է աշխարհի ժողովրդավարական երկրների շարքին. Նիկոլ Փաշինյան
29/10/2022 11:22
«Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության գործունեության արդյունքում Հայաստանում  ընտրությունների կեղծման էջը փակված է, «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության 6-րդ համաժողովի ժամանակ հայտարարեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Մեր կուսակցության գործունեության արդյունքում Հայաստանն այսօր վստահ ու հպարտորեն դասվում է աշխարհի ժողովրդավարական  երկրների շարքին: Դուք տեսնում եք, որ  ամենտարբեր վարկանիշներում  մենք, գուցե, առաջատար եռյակում չենք, բայց  մենք շատ պատվավոր տեղեր ենք զբաղեցնում ժողովրդավարության չափանիշներով, ընտրությունների  ազատության չափանիշներով, խոսքի  ու մամուլի ազատության չափանիշներով, ինտերնետային ազատության չափանիշներով, տնտեսական ազատության չափանիշներով», - ասաց նա:
Նիկոլ Փաշինյանի խոսքով՝ Հայաստանն այսօր գտնվում է տնտեսական երկնիշ աճի փուլում:
«Հայաստանում չկան տնտեսական մենաշնորհներ, Հայաստանում չկան արտահանման ու ներմուծման քվոտաներ ու սա փաստ է, մենք, այո, ասել ենք, որ մեր մեծագույն խնդիրը տնտեսական զարգացման բնագավառում  հնարավորություններ ստեղծելն է», - նշեց նա:
Վարչապետն ասաց, թե տնտեսական այն անկումը, որ Հայաստանն ունեցել է  2020 թվականին, 2021 ու 2022 թվականների արդյունքներով կհաղթահարվի:

В результате деятельности партии «Гражданский договор», Армения сегодня входит в число демократических стран мира – Никол Пашинян
29/10/2022 12:58
В результате деятельности партии «Гражданский договор» в Армении закрыта страница фальсификации выборов, заявил сегодня на 6-ом съезде партии «Гражданский договор» премьер-министр Никол Пашинян.
«В результате деятельности нашей партии Армения сегодня уверенно и гордо входит в число демократических стран мира. Вы видите, что в самых разных рейтингах мы, возможно не в первой тройке, но занимаем очень почетные места по индексу демократии, индексу свободы выборов, свободы слова и прессы, свободы интернета, показателям экономической свободы», - сказал он.
По словам Пашиняна, Армения сегодня находится в фазе двухзначного экономического роста.
«В Армении нет экономических монополий, в Армении нет квот на экспорт и импорт, и это факт. Да, мы сказали, что величайшей нашей задачей является создание возможностей в сфере экономического развития», - отметил он.
Премьер сказал, что тот экономический спад, который был зафиксирован в Армении в 2020 году, будет преодолен по итогам 2021 и 2022 годов.