Արմեն Գրիգորյանը Մոսկվայում հանդիպել է ՌԴ ԱԽ քարտուղար Նիկոլայ Պատրուշևի հետ
ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը ԱՊՀ մասնակից պետությունների Անվտանգության խորհուրդների քարտուղարների 10-րդ հանդիպման ընթացքում հանդիպել է ՌԴ Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Նիկոլայ Պատրուշևի հետ, տեղեկացնում են ՀՀ ԱԽ գրասենյակից։
Զրուցակիցները քննարկել են տարածաշրջանային անվտանգային իրավիճակը, ինչի շրջանակներում ՀՀ ԱԽ քարտուղարը ներկայացրել է սեպտեմբերի 13-ին Ադրբեջանի կողմից Հայաստանի ինքնիշխան տարածքի նկատմամբ ձեռնարկված լայնածավալ ագրեսիան, դրա հետևանքները և ընդգծել, որ այն ոչ թե սահմանային միջադեպ էր, այլ լայնամասշտաբ ներխուժում Հայաստանի Հանրապետության ինքնիշխան տարածք:

Армен Григорян встретился в Москве с секретарем Совета безопасности РФ Николаем Патрушевым
Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян встретился на полях 10-го заседания секретарей советов безопасности государств-участников СНГ с секретарем Совета безопасности Российской Федерации Николаем Патрушевым, сообщает пресс-служба Совбеза Армении.
Собеседники обсудили ситуацию с безопасностью в регионе. Секретарь Совета безопасности Армении представил предпринятую Азербайджаном 13 сентября крупномасштабную агрессию против суверенной территории Армении и ее последствия и подчеркнул, что это был не пограничный инцидент, а широкомасштабное вторжение на суверенную территорию Республики Армения.
Секретарь Совета Российской Федерации подчеркнул необходимость достижения мира в регионе.
Стороны также коснулись перспективы эффективного сотрудничества между аппарата Советов безопасности двух государств.