Ընդդիմությունը պետք է ենթարկվի արմատական բարեփոխման. Արթուր Ղազինյան
ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության նախկին պատգամավոր, «Մեկ Հայաստան» կուսակցության նախագահ Արթուր Ղազինյանի դիտարկմամբ՝ Հայաստանում այսօր առկա է չիրացված ահռելի պրոտեստ ներուժ:
Ըստ նրա՝ ընդդիմությունը պետք է ենթարկվի արմատական բարեփոխման ինչպես կառուցվածքի, այնպես էլ՝ առաջարկի ու առաջնորդների մասով:
«Պետք է ճիշտ թիմ, ընդունելի ու հասկանալի առաջարկ, խարիզմատիկ, վճռական առաջնորդ, գրագետ ու լավ հաշվարկված գործողություններ, ու ինքներս կապշենք փողոցում մարդկանց թվից:
Եթե կարողանանք սա անել, Հայաստանում իշխանությունը կփոխվի հաշված օրերի ընթացքում...», - Facebook-ի իր էջում գրել է Ղազինյանը։

Оппозиция должна быть подвергнута коренному реформированию – Артур Казинян
Бывший депутат Национального Собрания, председатель партии «Одна Армения» Артур Казинян считает, что в Армении сегодня существует огромный нереализованный протестный потенциал.
По его словам, оппозиция должна быть подвергнута коренному реформированию, как в плане структуры, так и в плане предложений и лидеров.
«Нужны правильная команда, приемлемое и понятное предложение, харизматичный, решительный лидер, грамотные и хорошо просчитанные действия, и мы сами удивимся числу людей на улице.
Если мы сможем это сделать, власть в Армении сменится в считанные дни…» - написал на своей странице в Facebook Артур Казинян.