Ադրբեջանական ստորաբաժանումները շարունակում են Ջերմուկի մատույցներում գտնվել. Վայոց ձորի մարզպետ (Տեսանյութ)
Սահմանին իրավիճակը խաղաղ է, Ջերմուկում էլ որևէ միջադեպ չի գրանցվել, Ազգային ժողովում լրագրողների հետ զրույցում ասաց Վայոց ձորի մարզպետ Արարատ Գրիգորյանը։
«Օրեր առաջ ՊՆ-ն հրապարակել էր, որ թեթև միջադեպ է եղել, բայց, ընդհանուր առմամբ, խաղաղ է», - ասաց նա։
Թե Ջերմուկում քանի դիրքի կորուստ է եղել՝ նա հորդորեց այս հարցով դիմել ՀՀ պաշտպանության նախարարություն։
Գրիգորյանը հայտարարեց, թե, իրենց տեղեկություններով, ադրբեջանական ստորաբաժանումները մնում են Ջերմուկի մատույցներում, բայց ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետը, ըստ նրա, ավելի լավ է տիրապետում իրավիճակին։
«Մեր տեղեկություններով՝ իրենք շարունակում են այդտեղ գտնվել, բայց ԳՇ-ն ավելի լավ է տիրապետում, որովհետև իրենք բոլոր հնարավոր միջոցներն ունեն՝ հետախուզական, և այլն։ Եթե ԳՇ-ն ասել է գնացել են... ամեն դեպքում, մենք տեսնում ենք, Ջերմուկից հնարավոր է տեսնել», - ասաց Վայոց ձորի մարզպետը։
Հիշեցնենք՝ օրեր առաջ ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ Էդվարդ Ասրյանը վստահեցրել էր, թե ադրբեջանական ուժերը Ջերմուկից հետ են քաշվել։

Азербайджанские подразделения продолжают находиться на подступах к Джермуку – губернатор Вйоц Дзора
Ситуация на границе спокойная, в Джермуке какой-либо инцидент не зафиксирован, заявил сегодня журналистам в парламенте губернатор Вайоц Дзора Арарат Григорян.
«Несколько дней назад Минобороны опубликовало сообщение о том, что произошёл легкий инцидент, однако в целом, спокойно», - сказал он.
Что касается того, сколько позиций в Джермуке перешло под контроль Азербайджана, губернатор призвал обратиться в министерство обороны Армении.
Григорян заявил, что, по их сведениям, азербайджанские подразделения остаются на подступах к Джермуку, однако, по его словам, начальник Генштаба ВС Армении лучше владеет ситуацией.
«По нашим сведениям, они продолжают находиться там, но начальник ГШ лучше владеет, потому что у них есть все средства – разведывательные и т.д. Если начальник Генштаба сказал, что они отошли, то… Во всех случаях мы их видим, из Джермука можно увидеть», - сказал губернатор Вайоц Дзора.
Напомним, несколько дней назад, начальник Генштаба ВС Армении Эдвард Астрян заверил, что азербайджанские силы отошли от Джермука.