ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը Լեհաստանի Ազգային անվտանգության բյուրոյի ղեկավարի հետ քննարկել է տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցեր
08/11/2022 18:26
Նոյեմբերի 8-ին Լեհաստանի Հանրապետություն կատարած աշխատանքային այցի շրջանակներում ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Լեհաստանի պետքարտուղար, Ազգային Անվտանգության բյուրոյի ղեկավար Յացեկ Շիեվիերայի հետ, տեղեկացնում են ԱԽ գրասենյակից։
«Կողմերը քննարկել են տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցեր, ինչի շրջանակներում ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը ներկայացրել է տարածաշրջանային անվտանգային ներկա իրավիճակը:
Զրուցակիցները ուղենշել են անվտանգային ոլորտում համագործակցության հեռանկարները և պայմանավորվել շարունակել երկկողմ քննարկումները»,- նշված է հաղորդագրությունում:

Армен Григорян обсудил с главой Бюро национальной безопасности Польши вопросы региональной безопасности
В рамках рабочего визита в Республику Польша секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян встретился с руководителем Бюро национальной безопасности Польши Яцеком Севера, сообщает аппарат Совбеза Армении.
«Стороны обсудили вопросы, касающиеся региональной безопасности, Армен Григорян представил также нынешнюю ситуацию с безопасностью в регионе.
Стороны обозначили перспективы сотрудничества в сфере безопасности и договорились продолжать двусторонние обсуждения», - отмечается в сообщении.