ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է ԵԱՀԿ ԽՎ երիտասարդ պատվիրակների խմբին
Նոյեմբերի 14-ին Անվտանգության խորհրդի գրասենյակում ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է ԵԱՀԿ ԽՎ երիտասարդ պատվիրակների խմբի անդամներին:
Խմբի անդամների խնդրանքով ԱԽ քարտուղարը ներկայացրել է Հայաստանի շուրջ ստեղծված տարածաշրջանային անվտանգային իրավիճակը, հայ-ադրբեջանական բանակցային գործընթացից որոշ մանրամասներ և ընդգծել ՀՀ մոտեցումներն ու տեսակետները:
Կողմերը կարևորել են ինչպես  ԵԱՀԿ կարիքների գնահատման առաքելության, այնպես էլ՝ ԵՄ քաղաքացիական առաքելության տեղակայումը Հայաստանում և անդրադարձել դրանց գործունեությանը։ Այս համատեքստում ԱԽ քարտուղարն ընդգծել է համագործակցության նման ձևաչափերի ներուժը՝ նպաստելու տարածաշրջանում անվտանգային միջավայր ամրապնդմանը:

Секретарь Совбеза Армении принял группу молодых делегатов ПА ОБСЕ
Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян 14 ноября принял членов группы молодых делегатов Парламентской Ассамблеи (ПА) ОБСЕ, сообщает пресс-служба Совбеза Армении.
По просьбе членов группы Армен Григорян представил создавшуюся вокруг Армении ситуацию региональной безопасности, некотоорые детали армяно-азербайджанского переговорного процесса и подчеркнул подходы и позиции Армении.
Стороны отметили важность размещения в Армении как миссии ОБСЕ по оценке потребностей, так и гражданской миссии ЕС и обсудили их деятельность. В этом контексте секретарь Совета безопасности подчеркнул потенциал таких форматов сотрудничества по оказанию содействия укреплению безопасности в регионе.