Խորհրդարանից չէինք գնացել, որ վերադառնանք. կմասնակցենք բոլոր այն հարցերի քննարկմանը, որոնք համարում ենք մեր օրակարգը. Գեղամ Մանուկյան
14/11/2022 16:38
Մենք խորհրդարանից չէինք գնացել, որ վերադառնանք. պարզապես հայտարարել էինք, որ ԱԺ-ի լիագումար նիստերին չենք մասնակցելու, խորհրդարանում այսօր լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության անդամ Գեղամ Մանուկյանը։
«Կմասնակցենք այն բոլոր հարցերի քննարկմանը, որոնք համարում ենք մեր օրակարգը. դրանք ռազմավարական, անվտանգային, Արցախին վերաբերող հարցերն են», - ասաց Մանուկյանը։
Ինչ վերաբերում է դիտարկմանը, թե ոչ բոլոր պատգամավորներն են համաձայնություն հայտնել ԱԺ նիստերին մասնակցելուն՝ պատգամավորը նշեց, որ խմբակցության տեսակետը միասնական է. եթե որոշում է կայացվում, ապա այն պարտադիր է բոլորի համար։

Мы не уходили из парламента, чтобы возвращаться: будем участвовать в обсуждении всех вопросов, которые считаем своей повесткой – Гегам Манукян
14/11/2022 17:36
Мы не уходили из парламента, чтобы возвращаться: мы просто заявили, что не будем участвовать в пленарных заседаниях Национального Собрания, заявил депутат парламента от фракции «Армения» Гегам Манукян в беседе с журналистами.
«Мы будем принимать участие в обсуждении всех вопросах, которые считаем своей повесткой дня: это стратегические вопросы, а также вопросы, которые касаются безопасности и вопроса Арцаха», - сказал он.
Что касается того, что не все депутаты фракции выразили согласие относительно участия в заседаниях Национального Собрания, то Гегам Манукян отметил, что если решение принимается, то оно обязательно для всех.
«Какое бы решение ни принимала фракция, оно принимается совместно в результате долгих дискуссий», - сказал он.