Ռուբեն Ռուբինյանը հատուկ բանագնացների պատվիրակությանը մանրամասներ է ներկայացրել Հայաստան-Թուրքիա հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի վերաբերյալ
15/11/2022 18:28
Հայաստանի Ազգային ժողովի փոխնախագահ Ռուբեն Ռուբինյանը նոյեմբերի 15-ին ընդունել է Եվրոպական միության եւ ԵՄ անդամ երկրների Արեւելյան գործընկերության հարցերով հատուկ բանագնացների պատվիրակությանը:
Կողմերը կարեւորել են Հայաստան-Եվրամիություն փոխգործակցությունը, այդ թվում` Արեւելյան գործընկերության շրջանակում: Քննարկվել են ՀՀ-ԵՄ Համապարփակ եւ ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի կատարման ընթացքին վերաբերող հարցեր:
Հյուրերի խնդրանքով Ռուբեն Ռուբինյանը մանրամասներ է ներկայացրել Հայաստան-Թուրքիա հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի վերաբերյալ:

Рубен Рубинян представил делегации специальных посланников ЕС подробности процесса армяно-турецкого урегулирования
15/11/2022 19:28
Вице-спикер Национального Собрания Рубен Рубинян 15 ноября принял делегацию специальных посланников ЕС и государств-членов ЕС по вопросам Восточного партнерства, сообщает пресс-служба парламента Армении.
Стороны отметили важность сотрудничества Армения-ЕС, в том числе в рамках Восточного партнерства. Обсуждены вопросы, связанные с реализацией Соглашения о всеобъемлющем и расширенном партнерстве Армения-ЕС.
По просьбе гостей Рубен Рубинян представил подробноости процесса урегулирования армяно-турецких отношений.