Արցախը պատրաստ է բանակցությունների Ադրբեջանի հետ․ Արցախի ներկայացուցչին պետք է նշանակեն մեր իշխանությունները․ Բեգլարյան
19/11/2022 14:55
Արցախի պետնախարարի խորհրդական Արտակ Բեգլարյանը թվիթերյան միկրոբլոգում հայտնել է, որ Արցախի իշխանությունները պատրաստ են բանակցությունների Ադրբեջանի իշխանությունների հետ, սակայն կարևոր է, որ թեմաները և միջազգային ձևաչափը որոշվեն նախապես:
«Արցախի ներկայացուցիչը պետք է նշանակվի միայն մեր իշխանությունների կողմից: Մենք շփումներ ունենք միմյանց հետ, բայց միայն հումանիտար փոխադարձ կարիքների համար», - թվիթերում գրել է Արտակ Բեգլարյանը:

Арцах готов к переговорам с Азербайджаном: представителя Арцаха должны назначить наши власти – Артак Бегларян
19/11/2022 15:35
Советник государственного министра Республики Арцах Артак Бегларян сообщил в своем микроблоге в Twitter, что власти Арцаха готовы к переговорам с властями Азербайджана, однако фокус темы и международный формат должны быть определены заранее.
«Представитель Арцаха должен быть назначен только нашими властями. У нас есть контакты друг с другом, но только для взаимных гуманитарных нужд», - написал Артак Бегларян.