ՀՀ ԱԳ փոխնախարարը հանդիպել է Իրանի ԱԳ նախարարին
Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Մնացական Սաֆարյանը հանդիպել է Իրանի արտաքին գործերի նախարար Հոսսեյն Ամիր Աբդոլլահիանի հետ, հայտնում է IRNA գործակալությունը։
Ամիր Աբդոլլահիանը Կապանում Իրանի Իսլամական Հանրապետության գլխավոր հյուպատոսի գրասենյակի բացումը կարևոր գործնական քայլ է որակել։
ՀՀ փոխարտգործնախարարն էլ բարձր է գնահատել Իրանի սկզբունքային և կառուցողական դիրքորոշումը տարածաշրջանի երկրների ինքնիշխանության եւ նրանց միջազգային սահմանների անփոփոխ կարգավիճակի վերաբերյալ:
Նա ընդգծել է նաև, որ առկա են համապատասխան հնարավորություններ և ենթակառուցվածքներ՝ երկկողմ տնտեսական հարաբերությունների հետագա ընդլայնման համար։

Замминистра иностранных дел Армении встретился с главой МИД Ирана
Заместитель министра иностранных дел Армении Мнацакан Сафарян в Тегеране встретился с министром иностранных дел Ирана Хосейном Амиром Абдоллахианом, сообщает агентство ИРНА.
Хоссейн Амир Абдоллахиан посчитал важным практическим шагом открытие офиса генерального консула Исламской Республики Иран в городе Капан.
Заместитель министра иностранных дел Армении высоко оценил принципиальную и конструктивную позицию Ирана относительно суверенитета стран региона и неизменности статуса их международных границ.
Он подчеркнул, что существуют соответствующие возможности и инфраструктура для дальнейшего расширения двусторонних экономических отношений.