Հայաստանը կանգնած է Լիբանանի կողքին այս մարտահրավերներով լի շրջանում. Նիկոլ Փաշինյան
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Լիբանանի Հանրապետության վարչապետ Նաջիբ Միկաթիին ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա առթիվ:
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Լիբանանի եղբայրական ժողովրդին՝ Լիբանանի Հանրապետության ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա առթիվ:
Հայ-լիբանանյան հարաբերությունները բնորոշվում են մեր ժողովուրդների բարեկամական պատմական կապերով, քաղաքակրթական ընդհանրություններով և դժվարին պահերին փոխադարձ աջակցության ավանդույթներով: Հայաստանը կանգնած է Լիբանանի կողքին այս մարտահրավերներով լի շրջանում, և լիահույս եմ, որ Լիբանանի ժողովուրդը մոտ ապագայում կհաղթահարի առկա դժվարություններն ու կվերագտնի կայունության և զարգացման ուղին:
Հայաստանը մեծապես կարևորում է Լիբանանի հետ հարաբերությունների առկա բարձր մակարդակն ու պատրաստակամ է ընդլայնելու փոխգործակցությունը երկկողմ և բազմակողմ հարթակներում։
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և ամենայն հաջողություն, իսկ Լիբանանի բարեկամ ժողովրդին` հարատև կայունություն և բարօրություն։

Армения поддерживает Ливан в этот непростой период – Никол Пашинян
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Ливанской Республики Наджибу Микати по случаю национального праздника – Дня независимости, сообщает пресс-служба правительства Армении.
«Сердечно поздравляю Вас и братский народ Ливана с национальным праздником - Днем независимости Ливанской Республики.
Армяно-ливанские отношения характеризуются дружественными историческими узами наших народов, цивилизационными общностями и традициями взаимной поддержки в трудные времена. Армения поддерживает Ливан в этот непростой период, и я надеюсь, что народ Ливана в ближайшем будущем преодолеет существующие трудности и вновь встанет на путь стабильности и развития.
Армения высоко ценит текущий высокий уровень отношений с Ливаном и готова расширять сотрудничество на двусторонних и многосторонних площадках.
Желаю Вам крепкого здоровья и всяческих успехов, а дружественному народу Ливана – прочной стабильности и процветания.
Примите, Ваше Превосходительство, пожалуйста, заверения в моем глубоком уважении», - говорится в послании.