Մարտունիում ու Մարտակերտում ադրբեջանական բանակի ստորաբաժանումները թիրախավորել են խաղաղ բնակչությանը
Արցախի Հանրապետության ոստիկանությունը հաղորդում է, որ սահմանային խախտումներ են եղել Մարտունու և Մարտակերտի շրջաններում։
«Նոյեմբերի 25-ին՝ ժամը 11:55-ին, Մարտունու շրջանի Կարմիր շուկա համայնքի բնակիչ Ս. Գրգորյանը ոստիկանության շրջանային բաժնի նույն համայնքի բաժանմունք է դիմել այն մասին, որ նույն օրը՝ ժամը 11:30-ի սահմաններում, Թաղավարդ գյուղի վարչական տարածքի «Ծմակեն տակ» կոչվող տեղամասում «Բելառուս» տրակտորով գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարելիս հակառակորդը հրաձգային զինատեսակներից անկանոն կրակոցներ է արձակել, ինչի հետևանքով դադարեցվել են գյուղատնտեսական աշխատանքները:
Առավոտյան հրադադարի պահմանման ռեժիմի խախտում է արձանագրվել նաև Մարտակերտի շրջանի Ճանկաթաղ համայնքի ուղղությամբ:
Ադրբեջանական բանակի ստորաբաժանումները թիրախավորել են խաղաղ բնակչության ուղղությամբ՝ խոչընդոտել իրականացվող գյուղատնտեսական աշխատանքները:
Ոստիկանության շրջանային բաժինները փաստերը հավաքագրել ու տրամադրել են ռուսական խաղաղապահ զորակազմին», - նշվում է հաղորդագրությունում։

Подразделения ВС Азербайджана обстреляли мирных жителей в Мартунинском и Мартакертстком районах Арцаха
25/11/2022 14:38
Министерство внутренних дел Республики Арцах сообщает, что подразделения ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня в Мартунинском и Мартакертстком районах.
«25 ноября, в 11:55, житель общины Кармир Шука Мартунинского района С.Григорян обратился в отделение полиции этой же общины, сообщив, что в тот же день, около 11:30, при выполнении сельскохозяйственных работ на тракторе «Беларусь» на участке «Цмакен так» административной территории села Тагавард противник открыл в его направлении беспорядочный огонь из стрелкового оружия различного калибра, в результате чего сельскохозяйственные работы были остановлены.
Утром было зафиксировано нарушение режима прекращения огня также в направлении общины Чанкатах Мартакертского района.
Подразделения азербайджанской армии обстреляли мирных жителей, препятствуя проведению сельскохозяйственных работ.
Районные отделения полиции собрали факты и передали их российскому миротворческому контингенту», - отмечается в сообщении.