Ալիև. «Հայաստանն ու Իրանը չեն արգելափակի Զանգեզուրի միջանցքը»
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը կարծում է, որ Հայաստանն «ի վիճակի չէ արգելափակել Զանգեզուրի միջանցքը»։
«Զանգեզուրի միջանցքը քննարկել ենք ռուս պաշտոնյաների հետ իմ վերջին զրույցի ժամանակ։ Ես չեմ կարծում, որ Հայաստանն ի վիճակի է արգելափակել այդ միջանցքը», - այսօր ասել է Ալիևը։
Նրա խոսքով, Իրանը նույնպես չի խանգարի Զանգեզուրի միջանցքի գործարկմանը։
«Ինչ վերաբերում է Իրանին, ապա կարծում եմ, որ նա նույնպես դա չի անի՝ հաշվի առնելով իր հետաքրքրությունը տարածաշրջանային հաղորդակցության նախագծերի նկատմամբ, որովհետև այդ նախագծերն ուղղված չեն որևէ մեկի դեմ, այլ, ընդհակառակը, միայն ի շահ՝ բոլոր շահագրգիռ կողմերի», - նշեց նա։

Алиев: «Армения и Иран не станут блокировать Зангезурский коридор»
Президент Азербайджана Ильхам Алиев считает, что Армения не способна блокировать Зангезурский коридор.
«Мы обсудили Зангезурский коридор во время моего последнего разговора с российскими чиновниками. Не думаю, что Армения способна блокировать этот коридор», - сказал Алиев сегодня.
По его словам, Иран также не будет препятствовать запуску Зангезурского коридора.
«Что касается Ирана, считаю, что он тоже не будет этого делать, учитывая его заинтересованность в региональных коммуникационных проектах. Ибо эти проекты не направлены против кого-либо, а, наоборот, только во благо всех заинтересованных сторон», - отметил он.