Ալեն Սիմոնյանը Հենրիկ Խաչատրյանի անվան դպրոցի որոշ խնդիրներ լուծելու վերաբերյալ հանձնարարականներ է տվել իր աշխատակազմին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը նոյեմբերի 25-ին հյուրընկալվել է Դավթաշեն վարչական շրջանի Հենրիկ Խաչատրյանի անվան 199 դպրոցի աշակերտներին եւ ուսուցչական կազմին:
Դպրոցի տնօրեն Վիոլետա Բեջանյանի եւ Դավթաշեն վարչական շրջանի ղեկավար Ռոման Համբարձումյանի ուղեկցությամբ Ալեն Սիմոնյանը շրջայց է իրականացրել դպրոցում:
612 աշակերտ ունեցող դպրոցի անբարեկարգ վիճակի մասին ՀՀ ԱԺ նախագահը տեղեկացել էր դպրոցի ուսուցչուհի Հասմիկ Ղազարյանից, ով այս տարվա մարտի 8-ին ընդառաջ կանանց տոներին նվիրված միջոցառմանը ՀՀ նախագահի լիազորություններն իրականացնող Ալեն Սիմոնյանին ներկայացրել էր դպրոցի խնդիրներն ու խնդրել այցելել իրենց:
199 դպրոցի ուսուցիչների եւ աշակերտների հետ զրույցից հետո ՀՀ ԱԺ նախագահը հնարավորության սահմաններում դպրոցի որոշ խնդիրներ լուծելու վերաբերյալ համապատասխան հանձնարարականներ է տվել իր աշխատակազմին:

Ален Симонян посетил школу им. Генриха Хачатряна
Председатель Национального Собрания Ален Симонян 25 ноября посетил учащихся и педагогический коллектив школы N 199 им. Генриха Хачатряна Давидашенского административного района Еревана, сообщает пресс-служба парламента Армении.
Спикер парламента в сопровождении директора школы Виолеты Беджанян и руководителя администрации Давидашена Романа Амбарцумяна ознакомился со школой.
Председатель НС узнал о неблагоустроенности школы с 612 учащимися от учительницы Асмик Казарян, которая на мероприятии к женскому дню 8 марта этого года представила проблемы школы и.о. Президента Армении Алену Симоняну и попросила его посетить их.
После беседы с учителями и учащимися школы N 199 спикер парламента дал соответствующие указания своему аппарату по возможности решить некоторые школьные проблемы.