«Մանդատը վայր դրեք»-ը խիստ էմոցիոնալ օրակարգ է, բխում է Փաշինյանի շահերից․ Կարեն Վրթանեսյան
Փորձագետ Կարեն Վրթանեսյանը կարծիք է հայտնել, որ ընդդիմությունը պետք է մնա ԱԺ-ում, մանդատները վայր դնելու օրակարգը գործող իշխանության քարոզչությունն է և բխում է նրա շահերից։
«Ես համոզված եմ, որ ընդդիմության դուրս գալը ԱԺ-ից կլինի ընդդիմության ամենամեծ սխալը։
Նորմալ է, երբ առանձին գործիչներ կամ նույնիսկ կուսակցություններ մանդատները վայր են դնում․ դա կարող է ինչ-ինչ անձնական կամ կուսակցական հանգամանքներից բխել։
Բայց ընդդիմությունը պետք է մնա ԱԺ-ում և պատգամավորի կարգավիճակով նախատեսված ամբողջ գործիքակազմն ակտիվ օգտագործի՝ օկուպացիոն վարչակարգին ինչով հնարավոր է վնասելու համար։
«Մանդատը վայր դրեք»-ը խիստ էմոցիոնալ օրակարգ է, որն իրականում հենց նիկոլական քարոզչությունն է թեժացնում, որովհետև այն բխում է Նիկոլի շահերից»,- սոցցանցի իր էջում գրել է փորձագետը։

Карен Вртанесян: «Сложите мандат» – крайне эмоциональная повестка
Эксперт Карен Вртанесян считает, что оппозиция должна оставаться в парламенте, повестка отказа от мандатов – это пропаганда действующей власти и исходит из ее интересов.
«Я уверен, что уход оппозиции из Национального Собрания будет самой большой ошибкой оппозиции.
Нормально, когда отдельные деятели складывают мандаты: это может быть связано с какими-то личными или партийными обстоятельствами.
Но оппозиция должна остаться в парламенте и активно использовать весь предусмотренный статусом депутата инструментарий, чтобы можно больше навредить оккупационному режиму.
«Сложите мандат» – крайне эмоциональная повестка, которую в действительности активизирует именно николовская пропаганда, потому что это исходит из интересов Никола», - написал на своей странице в Facebook Карен Вртанесян.