Հայաստանի, Ադրբեջանի ու Թուրքիայի ԱԳ նախարարները քաղաքավարական կարճ զրույց են ունեցել (Տեսանյութ)
ԵԱՀԿ նախարարական գագաթաժողովի շրջանակներում Հայաստանի, Ադրբեջանի ու Թուրքիայի ԱԳ նախարարները կարճ զրույց են ունեցել։
«ՀՀ ԱԳ նախարար Միրզոյանի՝ Թուրքիայի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների «եռակողմ հանդիպումը» նույնքան կարելի է համարել քառակողմ, ինչ որ պահի՝ հնգակողմ, այնուհետև այլ ձևաչափով եռակողմ և այսպես շարունակ։
Նկարում՝ նախքան ԵԱՀԿ նախարարական գագաթաժողովի բացման արարողությունը Հայաստանի ԱԳ նախարարը, Ավստրիայի ԱԳ նախարարը, ԵՄ բարձր հանձնակատարը, Թուրքիայի ԱԳ նախարարը, Ադրբեջանի ԱԳ նախարարը քաղաքավարական կարճ զրույց են ունենում։
Ադրբեջանական լրատվամիջոցների հրապարակումները եռակողմ հանդիպման մասին չափազանցված են», - ասվում է ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Վահան Հունանյանի տարածած հաղորդագրությունում։

Публикации азербайджанских СМИ о трехсторонней встрече преувеличены – пресс-секретарь МИД
В рамках министерского саммита ОБСЕ главы МИД Армении, Азербайджана и Турции провели короткую встречу.
«Трехстороннюю встречу министра иностранных дел Армении Мирзояна с главами МИД Турции и Азербайджана в равной степени можно назвать и четырехсторонней, в какой-то момент и пятисторонней, затем трехсторонней в другом формате и так далее.
На снимке перед церемонией открытия министерского саммита ОБСЕ министр иностранных дел Армении, министр иностранных дел Австрии, Верховный комиссар ЕС, министр иностранных дел Турции и министр иностранных дел Азербайджана ведут короткую вежливую беседу.
Публикации азербайджанских СМИ о трехсторонней встрече преувеличены», - говорится в сообщении, распространенном пресс-секретарем МИД Армении Вааном Унаняном.