«Հրապարակ». Բոլորին հետաքրքրում է, թե որքան է նստել ԱԺ նախագահի այցը հարկատուներիս վրա
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Պաշտոնական այցով նոյեմբերի 30-ից մինչև դեկտեմբերի 3-ը Քաթար մեկնած Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը մարզադաշտից կհետևի նաև ֆուտբոլի աշխարհի առաջնությանը։ Խորհրդարանից պարզաբանել են, որ Ալեն Սիմոնյանը Քաթարի պետության խորհրդարանի ղեկավարից է հրավեր ստացել՝ աշխարհի առաջնության խաղերից մեկը դիտելու։ Մի քանի օր է՝ բոլորին հետաքրքրում է, թե որքան է նստել ԱԺ նախագահի այցը հարկատուներիս վրա։ Մինչդեռ ԱԺ կայքում կա այդ հարցի պատասխանը․ ըստ պաշտոնական հրամանի՝ Ալեն Սիմոնյանի «գործուղման հետ կապված գիշերավարձի և ճանապարհածախսի վճարումը կատարում է հրավիրող կողմը»:
ԱԺ նախագահի հետ Քաթար են մեկնել նաև ԱԺ նախագահի խորհրդատու օգնական Համլետ Գևորգյանն ու աշխատակազմի արարողակարգի վարչության պետ Հակոբ Հաջի-Հակոբյանը։ Վերջիններիս գործուղման ծախսերն արդեն հոգալու է ԱԺ բյուջեն»։

«Грапарак»: Всех интересует, во сколько обошелся налогоплательщикам визит спикера парламента в Катар
01/12/2022 12:13
Газета «Грапарак» пишет, что находящийся с 30 ноября по 3 декабря с официальным визитом в Катаре спикер парламента Ален Симонян будет наблюдать за ходом чемпионата мира по футболу с трибуны стадиона.
«В парламенте пояснили, что Ален Симонян получил приглашение от главы парламента Катара посмотреть один из матчей чемпионата мира. Уже несколько дней всех интересует, во сколько обошелся налогоплательщикам визит председателя НС в Катар.
Между тем, на сайте парламента есть ответ на этот вопрос. Согласно официальному распоряжению, «связанные с командировкой Алена Симоняна расходы на проживание и транспорт берет на себя приглашающая сторона».
Вместе со спикером парламента в Катар отправились также советник-помощник председателя НС Гамлет Геворкян и начальник протокольного управления аппарата НС Акоп Гаджи-Акопян. Расходы на их командировку будут покрыты за счет бюджета НС», - пишет газета.