ՀԱՊԿ մշտական խորհրդի նախագահ է ընտրվել Բելառուսի ներկայացուցիչը
ՀԱՊԿ-ում Բելառուսի մշտական և լիազոր ներկայացուցիչ Ալեքսանդր Գրինևիչը ռոտացիոն կարգով ընտրվել է Կազմակերպության մշտական խորհրդի նախագահ։ Այդ մասին տեղեկացրել է ՀԱՊԿ մամուլի քարտուղար Վլադիմիր Զայնետդինովը։
«Դեկտեմբերի 1-ին տեղի է ունեցել Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության մշտական խորհրդի նիստը։2022-2023 թվականներին ՀԱՊԿ-ում նախագահությունը Հայաստանի Հանրապետությունից Բելառուսի Հանրապետությանը անցնելու կապակցությամբ ռոտացիոն կարգով Մշտական խորհրդի նախագահ է ընտրվել ՀԱՊԿ-ում Բելառուսի մշտական և լիազոր ներկայացուցիչ Ալեքսանդր Գրինևիչը։ ՀԱՊԿ-ում Հայաստանի Հանրապետության լիազոր ներկայացուցիչ Վիկտոր Բիյագովը նրան է հանձնել ՀԱՊԿ Մշտական խորհրդի որոշումը խորհրդանշող փայտե մուրճը»,- հայտնել է Զայնետդինովը։

Полномочный представитель Беларуси избран председателем Постоянного совета ОДКБ
Постоянный и Полномочный представитель Беларуси при ОДКБ Александр Гриневич в порядке ротации избран председателем Постоянного совета Организации, сообщает пресс-секретарь ОДКБ Владимир Зайнетдинов.
«1 декабря с.г. состоялось заседание Постоянного совета Организации Договора о коллективной безопасности.
В связи с переходом председательства в ОДКБ в 2022-2023 г.г. от Республики Армения к Республике Беларусь в порядке ротации председателем Постоянного совета был избран Постоянный и Полномочный представитель Беларуси при ОДКБ Александр Гриневич
Полпред Республики Армения Виктор Биягов передал ему деревянный молоток председателя, символизирующий принятие решения Постоянного совета ОДКБ. Виктору Биягову была выражена благодарность за плодотворную и конструктивную работу на посту председателя Постоянного совета Организации в 2021-2022 году», - говорится в сообщении.